1 séria hliník plech funkcie a použitie

Zástupca: 1050, 1060, 1100.

Ponúknuté:

1: nízkej hustoty: hustota čistého hliníka je 2,7 KG/M3. Asi 35% železa

2: môže byť posilnená: čistého hliníka môžete zvýšiť svoju silu viac ako 1 krát za studena, a to môže ďalej posilniť tepelným ošetrením pridaním elementárne zliatin, napríklad horčík, zinok, meď, mangán, kremík, lítium a Lantán jeho pevnosť možno kombinovať s legovanej ocele. v porovnaní s.

3: jednoduché spracovanie: hliník môže byť obsadenie akoukoľvek metódou liatia. Jeho plasticity je dobrá a väčšina strojov môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť obrábania ako sú sústruženie, frézovanie, vŕtanie a hobľovanie.

4: odolnosť proti korózii:

Povrch hliníka a jeho zliatin tendenciu tvoriť hustá, silná A 2 O 3 ochranný film, ktorý môže byť zničený stimulácia halogénové ióny alebo alkalických iónov. Morské prostredie) korózii a vody proti korózii.

5: č krehkosť nízkoteplotné: hliník je pod nulou, a ako sa teplota znižuje, pevnosť a plastickosť nekalosť nezníži, ale zvýši.

6: prevodová, dobrá Tepelná vodivosť: hliník je vodivý, Tepelná vodivosť je sekunda len k striebra, medi a zlata.

7: silné odrazivosť: leštený povrch hliníka má biele odrazivosť viac ako 80%, a vyššou čistotou, vyššiu odrazivosť. V rovnakom čase, hliník má dobrý odraz vlastnosti pre infračervené žiarenie, ultrafialové žiarenie, elektromagnetické vlny a tepelné žiarenie.

8: žiadne magnetizmus, žiaden vplyv na spark.

9: pohlcovanie zvuku

10: odolnosť jadrového žiarenia

11: estetický: jeho schopnosť reflexie je silná a povrch je striebristo biely. Po obrábaní dosiahnuť vysoké dokončiť a jas. Prostredníctvom eloxovanie, a sfarbenie, farebné, je možné získať oslňujúci produktov.

12: to nemôže byť tepelne a môže byť studená pracoval len zvýšiť silu, ale sila nie je vysoká.


Použitie:

Chemické zariadenia, vnútrozemské vodné skútre zariadenia, rôznych nádob (tenks, tlakové nádoby, čaj kachle, atď), vodivých materiálov, chemické zariadenia, nástrojov a merače, podpíše (vybavenie znaky, diaľničné známky, motorových vozidiel licencie, atď.), budovanie dekorácie materiály, hardvér riadu, mechanické časti, ktoré nie sú namáhané