3 série hliníkových dosiek hliníkových tried a vlastností

3 série hliníkovej zliatiny sa tiež nazýva hliník-mangán zliatiny. Obsah mangánu je 1-1,5%. Je to široko používaný anti-hrdzavej hliníkovej zliatiny série. Sila 3 série hliníkovej zliatiny je vyššia ako u čistej hliníkovej zliatiny, aj keď to nemôže byť tepelne ošetrené na posilnenie výkonu. , Ale to má dobrú plasticitu po studenej práci (valcovanie pod studenou valcovanie mlyn) a žíhanie procesu. Vzhľadom k svojej dobrej odolnosti proti korózii a zváranie výkon, môže byť použitý v mnohých odvetviach, ako je stavebníctvo dekorácie priemyslu, elektronického výrobného priemyslu, automobilovej výroby, atď.


Hlavné triedy bežne používané v 3 sériách hliníkových zliatin sú 3003 hliníkové dosky, 3004 hliníková doska, 3104 hliníková doska, 3005 hliníková doska, 3105 hliníkové dosky a tak ďalej. Medzi nimi, 3003 hliníková zliatina je najpoužnejšie. Hliníková doska 3003 sa ľahko spracováva a má dobrú odolnosť proti hrdzi. To môže byť použitý na roll farby na povrchu pôvodného hliníka, aby sa rôzne dekoratívne závesné nástenné panely, a hliníkové stropné gussets pre vnútorné použitie. Strešná farba hliníkové dlaždice je vyrobený ohýbanie dlaždice tlače, ktorá je ľahká a trvanlivá, a má dlhšiu životnosť ako oceľ.

3003 aluminum plate

Cena 3003 je lacnejšia ako u 5052, a zváranie výkon je tiež veľmi dobrá. Niektorí výrobcovia materiálov palivovej nádrže nákladných vozidiel tiež používajú hliníkové dosky 3003H24 na výmenu tlakových priečok v palivových nádržiach 5052, čím znižujú náklady bez ovplyvnenia používania. Sila zliatiny 3004 je vyššia ako v roku 3003 a jej tvarovanie je lepšie. Môže byť použitý ako telo všetkých hliníkových plechov a ako zariadenie pre chemickú výrobu a skladovanie kvapalín. 3104 zliatiny a 3004 zliatiny sú veľmi podobné zloženie, vysoká pevnosť a ľahko spracovať. Vo výrobnom priemysle televízie, 3104-O štátnej dosky sú často používané na výrobu TV LCD backplanes, punč konvexné trupy, pridať elektronické súčiastky, a tvoria hustú oxidáciu po vylúpnutí a oxidácii Film je nielen odolný proti korózii a oxidácii, ale má tiež dobrú izoláciu, ktorá znižuje celkovú hmotnosť hotového výrobku a zaisťuje dobrý výkon odvod tepla. 3005 zliatiny sa väčšinou používa v relatívne high-end farebne potiahnuté hliníkové cievky, v stavebníctve materiálov, strešné priečky, mobilné dosky domy, atď, a môže byť tiež použitý na výrobu klimatizačné jednotky, chladničky a iné chladiče, vnútorné časti, atď 3105 zliatiny môžu byť použité hlavne na výrobu dierované časti, ako sú uzávery fliaš a čiapky.