Výhody a perspektívy aplikácie hliníkových voštinových kompozitov

Hliníkový voštinový kompozit (tiež známy ako hliníkové plástové jadro, hliníkový voštinový panel) je kompozitný materiál, ktorý prijíma viacvrstvovú hliníkovú fóliu a lepidlo s vysokou pevnosťou, ktoré sa laminuje a preťahuje do bežnej šesťhrannej štruktúry voštinovej štruktúry. Používa sa hlavne v civilných budovách, výzdobe áut a lodí a leteckom priemysle.


Na trhu je zvyčajne použitý hliníkový fóliový voštinový materiál 3003 / H24, hrúbka je v zásade medzi 0,03-0,06mm, pevnosť v ťahu je vyššia ako 280MPA a predĺženie je asi 3%. Jeho hlavné výhody sa odrážajú v nasledujúcich aspektoch:


1. Kovoobrábanie, izolácia proti ohňu, zvuková izolácia a efekt nárazu.


2. Povrch je ošetrený epoxidovým fluórovaným uhľovodíkom, ktorý má silnú odolnosť proti korózii, odolnosť proti starnutiu, bez praskania, bez penenia.


3. Štruktúra a funkcia sú zložené so silnou tuhosťou a odolnosťou proti roztrhnutiu a stabilným výkonom.


4. Funkčné materiály sú inteligentné, ľahké v textúre, pohodlné pri preprave, opakovane použiteľné a relatívne nízkouhlíkové a šetrné k životnému prostrediu.


5. Je dekoratívny, ľahko spracovateľný, ľahko sa inštaluje a rozoberá.


Hliníkové voštinové kompozitné materiály majú vyššie uvedené výhody a ich dopyt na trhu sa tiež rozširuje a diverzifikuje. Sú široko používané v architektonických dekoratívnych fasádach, nábytku, automobiloch, vysokorýchlostnej železnici, stavbe lodí, letectve, energetike atď. A dopyt na trhu je stále v budúcnosti postupný. zvýšiť. Hliníkový voštinový kompozitný panel má vyššiu odolnosť voči deformácii vetra a silnejšej tuhosti. S rýchlym rozvojom dopravného priemyslu a stavebného priemyslu v budúcnosti je odvetvie veľmi sľubné pre budúce perspektívy aplikácie.