Výhody aplikácie hliníkových panelov v domácich spotrebičoch

Hliníkové dosky sú v našich životoch široko používané a vidíme ich všade. Použitie hliníkových dosiek v domácich spotrebičoch možno povedať, že sú veľmi široké, ako sú chladničky, mikrovlnné rúry, audio zariadenia, fľaše na práčky, kuchynské náradie, vodné nádrže atď. Takže aké sú výhody hliníkových panelov, ktoré ho robia bežne k dispozícii?


Výhody hliníkových panelov:


1, nízka hustota


Hustota hliníka a hliníkovej zliatiny je blízka 2,7 g /, čo je asi 1/3 hustoty železa alebo medi a pevnosť hliníka a hliníkovej zliatiny je vysoká. Po určitom stupni práce za studena môže byť pevnosť podkladu posilnená a niektoré stupne zliatiny hliníka môžu byť tiež posilnené tepelným spracovaním.


2, dobrá elektrická a tepelná vodivosť


Elektrická a tepelná vodivosť hliníka je druhá iba na striebro, meď a zlato.


3, jednotný povlak, rôzne farby


Pokročilá technológia elektrostatického striekania robí farbu a hliníkovú platňu rovnomerne navzájom, rôznymi farbami a veľkým výberovým priestorom.


4, ľahko spracovateľné


Po pridaní určitých zliatinových prvkov je možné získať odlievanú hliníkovú zliatinu s dobrými odlievacími vlastnosťami alebo deformovanú hliníkovú zliatinu s dobrou plasticitou. Hliníková doska má ľahkú hmotnosť, vysokú pevnosť v ťahu, dobrú priľnavosť a vysokú zostatkovú hodnotu. Má dobré spracovanie a prijíma prvý proces spracovania a maľovania. Hliníková doska môže byť spracovaná do rôznych zložitých geometrických tvarov, ako je rovina, oblúk a sférická. Hliníková doska je vyrábaná v továrni a výroba môže byť priamo spracovaná bez rezu.


5, dobrá odolnosť proti korózii


Povrch hliníka ľahko prirodzene vytvára hustý a pevný ochranný film AL2O3, ktorý môže chrániť podklad pred koróziou. Umelou eloxáciou a farbením je možné získať odliatku zliatiny hliníka s dobrými odlievanými vlastnosťami alebo deformovanú hliníkovú zliatinu s dobrou plasticitou. Fluorescenčná farba pvdf na báze kynar-500 a hylur500 môže trvať 25 rokov bez farby nohy.


Vyššie uvedené je o aplikácii a výhodách hliníkových panelov v domácich spotrebičoch. Hliníkové panely sú obdĺžnikové plechy, ktoré sa valcujú hliníkovými ingotmi a sú rozdelené na čisté hliníkové plechy, hliníkové plechy z legovanej ocele, tenké hliníkové plechy, stredne hrubé hliníkové plechy a vzorované hliníkové plechy.