Plech z hliníkovej zliatiny

Hliníkový kov v druhej najväčšej kovovej spotrebe na svete, iba v oceli, je v modernom živote a výroba má širokú škálu aplikácií zahŕňajúcich spotrebný tovar, letecký priemysel, stavebníctvo, balenie, dopravu, elektrické zariadenia a ďalšie aspekty. Celosvetová produkcia primárneho hliníka dosiahla viac ako 20 miliónov ton, pričom neustále zlepšovanie ľudského životného štandardu, spotreba hliníka na obyvateľa stále urýchľuje rast.

Hliníkový kov v stavebníctve je čoraz viac aplikácií pre moderné budovy na pohodlné, ľahké, trvanlivé, ekonomické, ochranu životného prostredia a iný smer zohral dôležitú úlohu.

Má nasledujúce charakteristiky:

1. Ľahká hustota hliníka 2,73 g / m3, len oceľ 1/3

2. Silná sila. Prostredníctvom konfigurácie z hliníkovej zliatiny môžu metódy spracovania a tepelného spracovania dosiahnuť vysokú pevnosť a dokonca môžu stavať veľkú štruktúru osobných lietadiel.

3. Odolnosť voči korózii. Hliníkový kov je spoľahlivým odolným vonkajším stavebným materiálom, má odolnosť proti vlastnej hrdzi, v prirodzenom prostredí môže jeho povrch tvoriť tenkú vrstvu hustého oxidu, aby sa zabránilo tomu, že kov bude naďalej oxidovať hrdzu vo vzduchu, ale má tiež Rôznorodá odolnosť proti erózii kyselinou Schopnosť.

4. Povrchová úprava rôznorodých, krásnych. Môže byť anodizovaný, elektroforéza, chemická úprava, leštenie, lakovanie.

5. Jednoduchá výroba a spracovanie. Extrudované profily, napnuté, valcované, dierované, spriadané, valcované, odliate a kované. Hliník môže byť valcovaný do rôznych hrúbok, dokonca aj veľmi tenkej hliníkovej fólie.

6. Dobrá elektrická vodivosť. Nemagnetizácia a nízka citlivosť na iskry môžu zabrániť elektromagnetickému rušeniu a znížiť špeciálne prostredie horľavosti.

7. Jednoduché pripojenie. Hliníkový kov môže byť nitovanie, zváranie, lepidlo a iné spôsoby pripojenia.

8. Recyklovateľné. Hodnota recyklácie hliníka je veľmi vysoká, dlhodobé používanie nákladovo efektívnejšie, pri ochrane prírodných zdrojov zohrávalo pozitívnu úlohu.