Úvod dosiek z anodizovaného hliníka

S rozvojom vedy a techniky a zlepšením produktivity sa na trhu objavilo mnoho nových materiálov. Hliníková doska je veľmi bežný nový materiál v našom živote, a je tiež široko používaný, ale stále existuje veľa ľudí, ktorí nevedia, čo je hliníková doska? Aké sú typy anodizovaných hliníkových platní?

Čo je to anodizovaná hliníková platňa

Anodizovaná hliníková platňa je hliníková platňa umiestnená v príslušnom elektrolyte (ako je kyselina sírová, kyselina chrómová, kyselina šťaveľová atď.) ako anóda a elektrolýza sa vykonáva za špecifických podmienok a vonkajšieho prúdu. Hliníková doska anódy je oxidovaná a na povrchu sa vytvorí tenká vrstva oxidu hlinitého, ktorého hrúbka je 5-20 mikrónov a tvrdo-anodizovaný film môže dosiahnuť 60-200 mikrónov. Eloxovaná hliníková doska je medzi zákazníkmi veľmi populárna nielen kvôli svojej veľmi dobrej trvanlivosti, ale aj kvôli svojej vysokej estetike, získala si priazeň mnohých spotrebiteľov a má veľký trhový potenciál.

Typy anodizovaných hliníkových platní

1. Anodizovaná hliníková platňa:

Anodizovaná doska oxidu hlinitého je veľmi praktická doska z oxidu hlinitého. Povrch anodizovanej hliníkovej dosky má špeciálnu veľmi tenkú vrstvu oxidu hlinitého, ktorá zvyšuje tvrdosť dosky oxidu hlinitého a tiež zlepšuje odolnosť oxidov hliníka voči opotrebovaniu. Zároveň má anodizovaná hliníková doska tiež veľmi vysokú bod topenia, čo robí anodizovanú hliníkovú platňu veľmi odolnou voči ľuďom. A eloxovaná hliníková doska má nielen mnoho veľmi dobrých vlastností, ale je tiež ľahšie farebná a má vyššiu estetiku.

2. Chemická anodizovaná hliníková platňa:

Chemická hliníková doska je veľmi dobrá hliníková doska. Chemická hliníková doska sa vyrába hlavne chemickým účinkom. Po chemickej reakcii sa hrúbka oxidového filmu chemickej hliníkovej dosky raz zvýši, čo zlepšuje odolnosť voči oxidácii a trvanlivosť chemickej hliníkovej dosky. Zároveň je chemická hliníková doska tiež veľmi ľahko farebná a môže byť skrášlená.

Vyššie uvedené je vysvetlenie toho, čo je hliníková doska. Hliníková doska je veľmi bežná vo výrobe strojov a je tiež veľmi bežná v odvetviach, ako je automobilový priemysel, priemysel domácich spotrebičov a remeselný priemysel. V súčasnosti je hliníková doska nielen veľmi populárna medzi zákazníkmi kvôli svojej veľmi dobrej trvanlivosti, ale aj kvôli svojej vysokej estetike, získala si priazeň mnohých spotrebiteľov a má veľký trhový potenciál.