Eloxovaný hliníkový plech - znalosť aplikačných aplikácií

Anodizovaná hliníková doska je hliníkový substrát umiestnený v zodpovedajúcom elektrolyte (ako je kyselina sírová, kyselina chrómová, kyselina šťaveľová atď.) Ako anóda a podrobený elektrolýze za špecifických podmienok a aplikovaného prúdu.


Hliníková doska anódy je oxidovaná a na povrchu je vytvorená tenká vrstva oxidu hlinitého a jeho hrúbka je 5 až 20 μm a tvrdý eloxovaný film je 60 až 200 μm. Eloxovaná hliníková doska zlepšuje tvrdosť a odolnosť proti opotrebovaniu až do 250-500 kg / mm 2, dobrá tepelná odolnosť a tvrdosť eloxovaného filmu dosahuje až 2320 K. Vynikajúce tepelné izolácie a rozloženie napätia do 2000V, zvýšená korózia odolnosť, nekoroduje v tisícoch hodín v soľnej hmle ω = 0,03 NaCl. Oxidová fólia má veľký počet mikropórov v tenkej vrstve, ktorá môže adsorbovať rôzne mazadlá a je vhodná na výrobu valcov motora alebo iných častí odolných proti opotrebovaniu; membránová mikroporézna adsorpčná schopnosť môže byť zafarbená do rôznych krásnych a krásnych farieb.


Oblasti použitia:


Eloxované hliníkové plechy sú široko používané v strojárskych súčiastkach, časti lietadiel, presných prístrojov a rádiových zariadení, architektonické dekorácie, obaly strojov, osvetlenie, spotrebná elektronika, ručné práce, domáce spotrebiče, interiérové dekorácie, nábytok, automobilové dekorácie a iné priemyselné odvetvia.


Vlastnosti:


1. Dobrá spracovateľnosť: Doska z oxidu hlinitého s pozitívnou kvalitou má silnú dekoráciu a strednú tvrdosť. Môže sa ľahko ohýbať a tvarovať pre nepretržité vysokorýchlostné lisovanie, čo je vhodné na priame spracovanie do výrobkov bez zložitého povrchového spracovania, čo výrazne skracuje výrobný cyklus výrobku a znižuje výrobné náklady na výrobok.

2. Dobrá odolnosť voči poveternostným vplyvom: Štandardná fólia s hrúbkou oxidu hliníka (3 μm) z eloxovanej hliníkovej dosky sa dlhodobo používa v interiéri bez zmeny farby, korózie, oxidácie a hrdze. Anodizovaná hliníková doska s hustým oxidovým filmom (10 μm) môže byť použitá vonku a môže byť sfarbená bez dlhodobého vystavenia slnku.

3. Silný pocit z kovu: povrch anodizovanej hliníkovej dosky má vysokú tvrdosť, vysokú klenotu, dobrú odolnosť voči poškriabaniu, bez pokrytia laku na povrchu, zachovanie kovovej farby hliníkovej dosky, zvýraznenie moderného kovového pocitu, zlepšenie kvality a pridanej hodnoty výrobku.

4. Vysoká odolnosť proti ohňu: výrobky z čistého kovu, bez farby a chemických látok na povrchu, 600 ° vysoká teplota nespája, nevytvára toxické plyny, nespĺňa požiarnu ochranu a požiadavky na ochranu životného prostredia.

5. Silné znečistenie: žiadne odtlačky prstov, žiadne škvrny, ľahko sa čistí, žiadne korózie.

6. Použiteľnosť: Široký rozsah použitia, vhodný pre kovový hliníkový strop, fasádny panel, hliníkový plastový panel, protipožiarny panel, plást hliníkový hliníkový panel, hliníková dyha, elektrický panel, skriňový panel, nábytkový panel atď.