Použitie batožinového priestoru pre batérie v nových energetických vozidlách

宝马

Automobilový priemysel sa rýchlo rozvíja, energetická otázka sa stáva čoraz naliehavejšou a tiež sa venuje veľká pozornosť environmentálnym problémom, ktoré prinášajú automobily. Rozvoj nového energetického automobilového priemyslu je spôsob, ako zmierniť energetickú krízu, znížiť emisie skleníkových plynov a znížiť znečistenie životného prostredia. V súčasnosti sa nové energetické vozidlá stali dôležitým smerom pre transformáciu automobilového priemyslu.


S rozsiahlou popularizáciou nových energetických vozidiel v oblasti rodinných automobilov, vozidiel a autobusov, taxíkov a logistických vozidiel podľa údajov dosiahne ročný objem predaja nových energetických vozidiel v Číne celkový dopyt automobilový trh v roku 2020. Najskôr sa vytvorí viac ako 5% nového systému priemyslu energetických vozidiel s trhovo orientovanou, podnikovo orientovanou a úzkou integráciou výroby, vzdelávania a výskumu. V roku 2025 sa zvýši na približne 20%, čím sa vytvorí nezávislý a kontrolovateľný a kompletný priemyselný reťazec. V rámci vnútroštátneho cieľa v oblasti emisií uhlíka a katalógu nahradzovania primárnej energie sa ročný objem predaja nových energetických vozidiel v roku 2030 výrazne zvýši s rozsahom viac ako 10 miliónov. Auto.


Zavedenie novej stratégie pre energetické vozidlá, Čína nie je príliš neskoro začať, už v roku 2001, vývoj nových energetických vozidiel v "10. päťročné" obdobie "863" hlavných vedeckých a technologických otázok. V posledných rokoch vlády na všetkých úrovniach zaviedli politiky, ako sú dotácie na automobily a priority udeľovania licencií na podporu spotreby nových energetických vozidiel. Dopyt a vývoj nových energetických vozidiel budú v novej energetickej ére viesť k vývoju rôznych typov automobilových batérií, ľahkých karosérií a automobilových dielov a prinesú neobmedzené trhové príležitosti aj čínskemu výrobcovi hliníka.


Na rozdiel od tradičných vozidiel používajú nové energetické vozidlá batérie ako hnacia sila na riadenie vozidla. Je obmedzená váhou batérie, životnosťou batérie a vysokým tlakom v politike zachovania energie a znižovania emisií vozidla. Pri dizajne vozidiel a pri použití materiálov sa ľahké karosérie vozidla stalo prvým problémom, ktorý by mali brať do úvahy automobilové spoločnosti. Preto sú nové energetické vozidlá poháňané batériou naliehavejšie než tradičné vozidlá, ktoré znižujú váhu. To tiež otvára širší trhový priestor pre ľahké materiály ako hliník.


Medzi ľahkými materiálmi automobilov je komplexný nákladový výkon materiálov z hliníkovej zliatiny vyšší ako u ocele, horčíka, plastov a kompozitných materiálov, čo má porovnateľné výhody z hľadiska aplikačnej technológie, bezpečnosti prevádzky a recyklácie. Hustota hliníkového materiálu je len 1/3 oproti ocele, ktorá má zrejmý úbytok hmotnosti a úspory energie a môže zlepšiť pohodlie jazdy za predpokladu bezpečnosti. Zároveň sa hliníkové materiály ľahšie recyklujú a recyklujú. Komplexná nákladová účinnosť hliníka určila, že sa stala voľbou pre ľahké aplikácie v automobiloch.


Hlavné aplikácie hliníka v nových energetických dieloch sú karoséria, rozbočovač, podvozok, kolieska, podlaha, batéria a sedadlo. Podľa spracovateľskej formy sa hliník pre automobily rozdeľuje do troch typov: odlievanie, pretláčanie a kalandrovanie. Množstvo dielov na odlievanie pod tlakom predstavuje približne 80% a extrudované diely a valcované diely predstavujú približne 10%. Dielektrické diely sa používajú hlavne v motoroch, kolesách a iných dieloch. Extrúzne diely sa používajú hlavne pre rám, nosič batožiny, dverný nosník atď. A valcované časti sa používajú hlavne na výrobu hliníkových plechov pre telo.


Medzi nimi patrí karoséria vyrobená z vysoko výkonných hliníkových profilov a kožiek a dverí z vysoko presných hliníkových dosiek; disky z hliníkovej zliatiny (kolesá z hliníkových liatin alebo kované hliníkové kolesá); podvozok zahŕňa hliníkové profily veľkých profilov vysokej pevnosti a výkovky z hliníkových zliatin; Protirazové nosníky z profilov; nová energetická podlaha pre osobné vozidlá; lítium-iónová batéria vrátane pozitívnej hliníkovej fólie s akumulátorom, hliníkovej zástrčky akumulátora a hliníkovej zásuvky batérie (európske zásobníky batérií sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, zásobníky na batérie pre domácnosť sú z materiálu z hliníkovej zliatiny tiež k dispozícii v nerezovej oceli); nový systém sedadiel pre energetické autobusy.


V minulosti používali nové energetické vozidlá oceľové materiály na výrobu batérií na elektrické batérie. Mnoho spoločností teraz používa materiály z hliníkovej zliatiny. Hustota hliníkovej zliatiny je 2,7 g / cm3 a výhody materiálu z hliníkovej zliatiny sú zrejmé z hľadiska kompresie a zvárania. Horčíková zliatina má hustotu 1,8 g / cm3 a uhlíkové vlákno je 1,5 g / cm3. Tieto materiály sa používajú na výrobu batériových žľabov, čo výrazne zlepší ľahkú úroveň nových energetických vozidiel.


Rozumie sa, že hliníkový zásobník na batérie používa hlavne hliníkové profily série 6. Dobrá plasticita a vynikajúca odolnosť proti korózii, predovšetkým bezprizorová korózia, dobrá zváracia schopnosť, takže hliníkové profily z radu 6 sú veľmi vhodné pre aplikáciu projektu. Aby sa zabezpečila kvalita výrobkov, sú potrebné moderné zváracie techniky, ako je napríklad zváranie trením miešaním, aby sa zabezpečilo integrované tvarovanie výrobkov. Nové energetické vozidlá používajú viac hliníka ako bežné autá. Rýchly vývoj nových energetických vozidiel v Číne určite podporí rozvojový potenciál hliníka v segmente nových energetických vozidiel. Podniky na spracovanie hliníka využívajú túto možnosť rozvoja a rozvíjajú Vysoko výkonné, vysoko prispôsobiteľné hliníkové alebo hlboko spracované hliníkové časti nepochybne otvárajú nové obchodné orientácie pre podniky na diverzifikáciu ich aplikačných potrieb.