Aplikácia izolačnej hliníkovej cievky

V dnešnej dobe v rýchlom rozvoji elektrickej energie, či sú postavené tepelné elektrárne alebo jadrové elektrárne . Existuje taký proces v priemysle elektrickej infraštruktúry , to znamená, je proces izolácie tepelných potrubí a zariadení .   Aplikácia hliníkovej cievky je veľmi rozsiahla . Je to tiež trh pre izoláciu hliníkových zvitkov . Je to tiež veľký trh s izolačnými zvitkami, ktorý stojí za to rozvíjať a uvádzať na trh.

Keď vstúpite do elektrárne, prvá vec, ktorú zachytia oko, sú rôzne potrubia, ktoré sa zabalia do hliníkovej cievky. Z tepelnej trubice, potrubia ventilátora do vzduchotechnických potrubí atď. Tam bude izolačná hliníková cievka. Izolovaná hliníková cievka zabalená do izolovanej minerálnej vlny, vzhľad je rovnomerný, jasný a čistý. Elektráreň má veľa tepelných potrubí, vertikálne a horizontálne potrubia sú rozložené v parnej miestnosti a kotolni. Celková dĺžka dosiahne desiatky kilometrov. S ozdobným vzhľadom hliníkovej cievky sa potrubia stávajú krásnou krajinou elektrárne. Väčšina z nich sa stáva vrcholom celého stavebného projektu.

Veľké množstvo izolačných hliníkových zvitkov sa použije v zariadeniach elektrárne, ako je elektrický prach, ventilátor s indukovaným odťahom, parná turbína, parné čerpadlo, odvzdušňovač, vysokotlakové a nízkotlakové ohrievače. Izolačná hliníková cievka je tiež bežným materiálom pre iné zariadenia v elektrárňach. Po obalení vrstvou minerálnej vlny sa zariadenie v najvrchnejšej vrstve vždy zabalí do tenkej vrstvy izolačného hliníka. Takže izolačná hliníková cievka je v elektrárni široko používaná. Tam, kde je vybavenie, potrubia, je izolačná hliníková cievka.