Základné vlastnosti hliníkových

Tepelná vodivosť hliníka je trikrát väčší ako železo. Rôzne výmenníky tepla vyrobené z hliníka, materiálov rozptyľujúcich tepla, atď sú bežne používané v priemysle a veľa riadu používaného v domácnostiach sú tiež vyrobené z hliníka. V porovnaní so železom, nie je náchylná na hrdzu a predlžuje životnosť. Hliníkový prášok je striebristo biely lesk. Lebo hliník spáli oxidácii, môže vyžarovať oslňujúce biele svetlo a uvoľnenie tepla. Preto sa často používa ako výbušnú zmes.

Čistý hliník má bod topenia 660 stupňov Celzia. 99,5 topenia bod 655 stupňov. Hliník má bod varu 2060 stupňov.

V metalurgickom priemysle, hliník v oceliarskom priemysle sa používa ako deoxidizer. Hladká hliníková doska má dobré reflexné vlastnosti a používa sa na vytváranie zrkadiel.


Vlastnosti hliníka:

1: nelepivosti: hliník má vynikajúce nelepivosti. V deformované hliníkovej zliatiny a liate hliníkové zliatiny, rezné vlastnosti výrazne zmení v rôznych štátoch po výrobe.

2: tvarovateľnosti: špecifická pevnosť, výnos pevnosť, ťažnosť a zodpovedajúce práce kalenie rýchlosť riadi zmena prípustnej deformácie.

3: forgeability: hliníkové zliatiny môže byť falošná do tvarov a širokú škálu výkovky. Prepojené hliník môže byť spojená prostredníctvom rôznych metód, vrátane zvárania, elektrický odpor zváranie, spájkovanie, letovanie, lepenie a nitovanie a preosievanie.

4: recyklovateľnosť: hliník má extrémne vysoké využitie vlastnosti a vlastnosti recyklovaného hliníka sú takmer na nerozoznanie od primárneho hliníka.