Základné znalosti hliníkových ingotov a hliníka

Hliník ingot:

V súčasnosti niekto zavolá A00; v skutočnosti je to 99,7% hliníka. Na trhu v Londýne sa nazýva "štandardný hliník".

Hliník sa nazýva aj "Dura Aluminum". Vzhľadom na mäkkosť hliníka, v roku 1906, nemecký metalurgist Wilm pridal malé množstvo horčíka do hliníka, čo robilo tvrdú hliníkovú zliatinu. Neskôr bol patent zakúpený nemeckou spoločnosťou Dura. Dura hliník


Hliník AL

Najdôležitejšou charakteristikou hliníka je jeho nízka hmotnosť, so špecifickou hmotnosťou 2,7 pri izbovej teplote asi 20 stupňov. Špecifická hmotnosť 700 stupňov je 2.373.

Špecifická hmotnosť hliníka 99,5 je: hustota 2,71 je asi 1/3 celkového kovu. Bežne používané hliníkové drôty majú vodivosť približne 61% medi. Hliník má tepelnú vodivosť, ktorá je polovičná ako u striebra.

Čistý hliník je veľmi mäkký a má malú pevnosť, ale má dobrú ťažnosť. Môže sa ťahať do vlákien a valcovaných fólií. Je široko používaný v priemysle drôtov, káblov a obalov. Jeho vodivosť je dve tretiny medi, hustota. Je to jedna tretina, takže vodivosť hliníka je dvojnásobná ako medená a cena je nižšia ako cena hliníkového drôtu a medeného drôtu rovnakej hmotnosti a rovnakej dĺžky. Pole vysokého napätia na poli je preto väčšinou vyrobené z hliníka, čo šetrí náklady.