Nezabudnite venovať pozornosť 5 bodov ohýbania hliníkového plechu

Potom, čo sa hliníková doska ohne, ľahko sa zlomí alebo sa po eloxovaní roztrhne po ohnutí. Mnoho podnikov na spracovanie plechov je zmätených. Ako sa to nedá zlomiť?


Po prvé, pozrite sa na niektoré z hlavných dôvodov a preventívnych opatrení, ktoré spôsobujú, že sa hliníková doska zlomila po ohnutí:


1. Tvrdosť hliníkovej dosky.


Tvrdosť hliníkovej dosky je príliš vysoká a ľahko sa zlomí. Vyžaduje si to výber hliníka, hlavne na posúdenie stupňa a stavu hliníka. Všeobecne sú série 1, 3 série a 5 série bežnejšie používané; tvrdosť 6 sérií a 7 sérií je príliš vysoká a je potrebné vykonať žíhanie v stave O pred ohnutím. K dispozícii je aj kvalita hliníkových dosiek, rovnaký typ hliníkových dosiek dovážaný materiál nie je ľahké crack, ako domáce materiál, ale cena materiálu je tiež oveľa drahšie.


2. Hrúbka hliníkovej dosky.


Hliníková doska, ktorá je príliš hrubá, sa nedá ľahko ohýbať. Len čo o tom premýšľate, mali by ste použiť tenšiu hliníkovú dosku.


3. Ohýbajte veľkosť uhla R.


Čím väčší je uhol ohybu R, tým vyššia je miera úspešnosti, tak sa snažte zvýšiť uhol ohybu a tým väčší uhol R.


4. Smer hriadeľa hliníkovej dosky.


Smer ohybu musí byť kolmý na smer hliníkovej dosky a nie je rovnobežný.


5. Časť hliníkovej dosky, ktorá sa má ťahať, je výhodne ohnutá a potom ťahaná v prípade, keď proces dovoľuje, inak sa zvýši pravdepodobnosť zlomenia ohybu.


Ak sú vyššie uvedené aspekty dobre zvládnuté, problém ohybu a lomu hliníkovej platne bude lepšie vyriešený.