Spoločná klasifikácia a aplikácia hliníkovej dezénovej dosky

Vzorované hliníkové dosky sú veľkou kategóriou v klasifikácii hliníkových dosiek. Odlišujeme typy vzorovaných hliníkových dosiek hlavne dvoma spôsobmi. Jedným z nich je klasifikovať vzorované hliníkové dosky podľa rôznych vzorov, a druhý je klasifikovať typy podľa zliatin vzorovaných hliníkových dosiek.

Existuje mnoho typovvzorované hliníkové dosky, ale existuje aj niekoľko spoločných vzorovaných hliníkových dosiek, ako je päť-vystužené hliníkové dosky, kompas vzor hliníkovej dosky, pomarančová kôra vzor hliníkovej dosky, okrem týchto typov, tam sú šošovica-formoval, guľovité, zvlnené, diamant, atď. Vzorované hliníkové dosky sú tiež široko miloval spotrebiteľov. Podľa rôznych vzorov, ich použitie sú rôzne. Mnohé vzorované dosky v tvare kosoštvorcov sa používajú v obalových rúrach alebo vonkajšom obale výrobku.

aluminum pattern plate

Druhým spôsobom, ako rozlíšiť hliníkový dezén doska je rozdeliť ich s rôznymi zliatinami kompozície. Rozdiel v zložení zliatiny tiež robí hliníkový dezén doska majú rôzne rozdiely v používaní. Ak chcete naše spoločné vzorované hliníkové dosky, sú relatívne lacné a užitočnejšie. Na podlahe chladiarenského skladu a vonkajšom obale výrobku sa vzorová doska zo zliatiny hliníka a horčíka radu 5 používa viac v lodiarstve, automobilových oddeleniach a iných relatívne vlhkých prostrediach. To je tiež preto, že 5 séria hliníka-horčíka zliatiny hliníka dezénu doska je odolná proti korózii, prevencia hrdze a tvrdosť sú lepšie ako bežné zliatiny hliníkového dezénu dosky.

Okrem 5 sérií hliníkového dezénu dosky, tam je tiež hliníkový dezén doska, ktorá je tiež stojí za zavedenie. Jedná sa o 3 série hliníkovej zliatiny vzorované hliníkové dosky, tiež známy ako anti-hrdza hliníkovej dosky. Je to rovnaké ako 5 sérií hliníkového dezénu dosky, a odolnosť proti hrdzi je pohodlnejšie ako bežné zliatiny hliníkového dezénu dosky. Má určitý anti-rust výkon a používa sa hlavne vo výrobe nákladných automobilov a chladiarenschovní podlahy. Protišmykový vzor hliníkové dosky sú všeobecne používané v chladiarenom sklade, vozíky, a lodné útorové. Táto séria hliníkových dosiek nemusí byť pozastavená, takže nie je potrebné zvoliť vysokú hrúbku a vysokú tvrdosť proti šmyku hliníkové dosky. Pre špeciálne miesta (ako sú miesta, ktoré musia byť zavesené alebo vysoko korozívne alebo náchylné na hrdzu a koróziu), sa odporúča použiť 5052 alebo 6061 anti-hrdze a protišmykové hliníkové dosky. Táto séria anti-hrdze hliníkových dosiek sú anti-hrdze, vynikajúci v odolnosti proti korózii, a majú dlhšiu životnosť.