Spoločná klasifikácia hliníka

Hliníková doska: označuje obdĺžnikový materiál s obdĺžnikovým prierezom a rovnomernú hrúbku získanú strihaním alebo pílením pomocou čistého materiálu z hliníka alebo zliatiny hliníka lisovaním.

doska:

Valcovaný výrobok má obdĺžnikový prierez a rovnomernú hrúbku a väčší ako 0,2 mm. Obvykle sú hrany rezané alebo rezané a dodávané v priamom profile. Hrúbka nepresahuje 1/10 šírky.

strip:

Valcovaný výrobok má obdĺžnikový prierez a rovnomernú hrúbku a väčší ako 0,2 mm. Obvykle sú okraje rozrezané a dodávané v kotúčoch. Hrúbka nepresahuje 1/10 šírky.

Zvyčajne sa na svete odkazuje na hliníkové materiály s hrúbkou 0,2 až 500 mm, šírky 200 mm a viac a dĺžky až 16 m ako hliníkové plechy alebo hliníkové plechy, hliníkové fólie pod 0,2 mm a pásy alebo pásy s šírkou 200 mm.

Brúsená hliníková doska: výrobný proces opakovaného odstraňovania hliníkovej platne z linky brúsnym papierom je hlavný proces procesu rozdelený do troch častí: deesterifikácia, brúsenie a umývanie vodou. V procese spracovania hliníka môže technológia špeciálneho filmu po eloxovaní vytvoriť filmovú vrstvu obsahujúcu kovovú zložku na povrchu hliníkovej platne, jasne ukazujúcu každú jemnú hodvábnu značku, čím sa vytvoria jemné matné vlasy v kovovej matte. Silný lesk.

Doska z oxidu hlinitého: hliníková doska vytvorená elektrolýzou hliníkovej platne v elektrolyte (ako je kyselina sírová, kyselina chrómová, kyselina šťaveľová atď.) Ako anóda za špecifických podmienok a aplikovaný prúd. Hliníková doska anódy je oxidovaná a na povrchu je vytvorená tenká vrstva oxidu hlinitého a jeho hrúbka je 5 až 20 um a tvrdý eloxovaný film je 60 až 200 um.

PS hliníková doska (reklamná hliníková doska, známa tiež ako tlačová zinková doska, novinová doska): hliníková doska s hrúbkou potlačenej vzorky 025 alebo 03 na zadnej strane.

Zrkadlová hliníková doska: označuje hliníkovú dosku, ktorá sa spracúva rôznymi spôsobmi, ako je valcovanie, brúsenie atď., Aby sa vytvoril povrch zrkadla podobnej dosky.

Reliéfna hliníková doska sa môže tiež nazývať hliníkovou reliéfnou doskou: patrí k hliníkovej doske a hliníkový výrobok, ktorý má rôzne potiahnutie na povrchu po spracovaní kalandrovania, je široko používaný a používa sa hlavne v obaloch, konštrukciách, závesných stenách a podobne.