Zloženie a klasifikácia hliníkových kompozitných panelov


zloženie


Hliníkovo-plastová kompozitná doska pozostáva z viacvrstvových materiálov. Horná a spodná vrstva sú platne z hliníkovej zliatiny s vysokou čistotou v strede s netoxickou polyetylénovou (PE) jadrovou platňou a na prednú plochu je pripevnená ochranná fólia. Pri vonkajšom použití je predná strana hliníkového plastu pokrytá vrstvou fluórovaných živíc (PVDF) a pre vnútornú stranu môže byť predná strana potiahnutá nefluórovanou živicou.


klasifikácia


Existuje mnoho druhov hliníkových plastových kompozitných dosiek a ide o nový typ materiálu. Preto neexistuje jednotná klasifikačná metóda a zvyčajne sa klasifikuje podľa účelu, funkcie výrobku a efektu povrchovej dekorácie.

Klasifikované podľa účelu


a. Hliníkový kompozitný panel pre stavbu opláštenia

Minimálna hrúbka horných a spodných hliníkových dosiek nie je menšia než 0,50 mm a celková hrúbka nie je menšia ako 4 mm. Materiál hliníka by mal spĺňať požiadavky GB / T 3880. Všeobecne by sa mali používať plechy z hliníkovej zliatiny série 3000, 5000. Povlak by mal byť potiahnutý fluorouhľovodíkovou živicou.


b. Vonkajšia dekorácia stien a reklamná hliníková kompozitná doska

Horné a spodné hliníkové dosky sú vyrobené z nehrdzavejúceho hliníka s hrúbkou nie menšou ako 0,20 mm a celková hrúbka nie je menšia ako 4 mm. Povlak je typicky fluórovaný povlak alebo polyesterový povlak.


c. Vnútorný hliníkový kompozitný panel

Horné a spodné hliníkové dosky všeobecne prijímajú hliníkovú platňu, ktorá má hrúbku 0,20 mm a minimálnu hrúbku nie menšiu ako 0,10 mm a celková hrúbka je všeobecne 3 mm. Povlak je potiahnutý polyesterom alebo potiahnutý akrylovým povlakom.


Zaradené podľa funkcie produktu


a

Materiál jadra spomaľujúceho horenie sa vyberá a výkon spaľovania výrobku dosiahne stupeň spomaľovania horenia (trieda B1) alebo nehorľavý stupeň (trieda A); súčasne musia indexy výkonnosti spĺňať aj technické špecifikácie hliníkového kompozitného panelu.


b. Antibakteriálny hliníkový kompozitný panel odolný proti plesniam

Antibakteriálny a baktericídny povlak sa aplikuje na hliníkový kompozitný panel na kontrolu mikrobiálnej aktivity a nakoniec zabíja baktérie.


c. Antistatický hliníkový kompozitný panel

Antistatický hliníkový plastový panel je potiahnutý antistatickým povlakom na vytvorenie hliníkového plastového panelu a povrchový odpor je nižší ako 109 Ω, čo je menšia ako povrchová rezistivita bežného hliníkového plastu, takže statická elektrina nie je ľahko generovateľný a prach vo vzduchu nie je ľahko pripojený k povrchu.Zoradené podľa efektov povrchovej dekorácie


a. potiahnutý dekoračný hliníkový kompozitný panel

Na povrch hliníkového plechu sa aplikuje množstvo dekoračných povlakov. Zvyčajne sa používajú fluórokarbóny, polyesterové, akrylátové nátery, najmä kovové, hladké, perleťové, fluorescenčné a iné farby s ozdobnými efektmi, je najbežnejšou odrodou na trhu.


b. Oxidizovaný farebný hliníkový kompozitný panel

Eloxované a včasné spracovanie panelu z hliníkovej zliatiny má jedinečnú farbu, ako je ružová a bronzová, ktorá má osobitný dekoratívny efekt.


c. Filmová dekoratívna kompozitná doska

To znamená, že farebný filmový film sa aplikuje na hliníkovú platňu alebo na odmastenú hliníkovú platňu podľa nastavených podmienok procesu a pôsobenia lepidla. Hlavné odrody sú lamely, drevené dosky a tak ďalej.


d. Farebný tlačený hliníkový kompozitný panel

Rôzne vzory sú vytlačené na prenosovom papieri technológiou pokročilej fotografickej tlače a rôzne imitácie prírodných vzorov sú vytlačené na doske z hliníkového plastu pomocou technológie tepelného prenosu. Môže sa stretnúť s kreativitou dizajnéra a vlastnou voľbou majiteľa.


e. Kompozitný panel z brúseného hliníka

Panely z hliníkovej zliatiny s kartáčovaným povrchom sú spoločné so zlatými kartáčovanými a striebornými leštenými výrobkami, ktoré prinášajú rôzne vizuálne potešenie.


f. Zrkadlový hliníkový kompozitný panel

Povrch panelu z hliníkovej zliatiny je leštený, aby vyzeral ako zrkadlo.