Štyri body na kontrolu kvality výkresu hliníkovej dosky

Ako zistiť kvalitu vzorovaného hliníkového plechu? Hliníková doska je druh hliníka, ktorý je vytvorený na povrchu hliníkovej dosky kalandrovaním a má rôzne vzory na povrchu. Je široko používaný v obaloch, konštrukciách a závesných stenách. Tak ako skontrolovať kvalitu hliníkovej platne?1, kontrola loga: je označený hliníkový štítok, ktorý zvyčajne vidíme, a logo je štandardný kód a licencia produktu.


2, hrúbka oxidačného filmu: Toto je potreba použiť na testovanie profesionálny merací prístroj na meranie hrúbky vírivého prúdu.


3. Kontrola kvality povrchu: Okrem čistenia alebo nie je potrebné vidieť viac vecí na povrchu vzorovanej hliníkovej platne. Napríklad, mali by sme sa pozrieť na to, či v hliníkovej doske existujú nejaké praskliny alebo nejaká korózia. To sú všetky veci, ktoré je potrebné starostlivo sledovať, aby ste ich objavili.


4. Metóda vylúhovania kyselinou v tesnej kvalite: Po eloxovaní sa vytvorí tesniace otvory. Ak tieto tesniace otvory nie sú dobre ošetrené, nasledujúca hliníková doska bude korodovaná. Zvyčajne metóda detekcie, ktorú vykonávame, je vyluhovanie kyselinou. Po odstránení prachu na povrchu sa na povrch vysype kyselina dusičná. Po miernom stieraní sa kyselina dusičná odmyje vodou a potom sa na povrchu odkvapká fialový sirup. Po jednej minúte sa vyčistí a spozoruje. Pozrite sa na povrch, aby ste mali viditeľné známky, ak nejaké existujú, znamená to, že tesnenie nie je dobre spracované.