Ako zaobchádzať s oxidačnými škvrnami z hliníkovej zliatiny

Určitý stupeň oxidácie hliníkovej zliatiny spôsobí vznik oxidačných škvŕn. Ako sa vysporiadať s oxidačnými škvrnami z hliníkovej zliatiny, vysvetlím to dnes.

Metóda spracovania oxidačných škvŕn z hliníkovej zliatiny:

Metóda 1: Keď je povrch hliníkovej zliatiny oxidovaný a znečistený, možno ho vyčistiť alkalickým roztokom, aby sa odstránila vrstva oxidu, ktorá absorbovala nečistoty. Po vybratí ho niekoľkokrát umyte v destilovanej vode. Potom ho povarte v destilovanej vode, aby sa póry vo vrstve oxidu utesnili. Takto vyčistený povrch z hliníkovej zliatiny nebude absorbovať nečistoty.

3003-h14-aluminum-material-5-x-10 (2)

Metóda 2: Oxidácia povrchu zliatiny hliníka za vzniku vrstvy oxidu hlinitého, ktorá reaguje s kyselinou a zásadou, ale hliník tiež reaguje s kyselinou a zásadou. Namočte do zriedenej kyseliny alebo zásady. Ak je plyn, okamžite ho vyberte a umyte vodou. Môže sa tiež vyleštiť brúsnym papierom.

Metóda 3: Pred oxidačnou úpravou výrobkov zo zliatin hliníka musí byť povrch výrobkov očistený chemickými a fyzikálnymi metódami. Vystavenie matrice z čistého kovu je prospešné pre plynulý priebeh oxidácie a farbenia, aby sa získal umelý film, ktorý je pevne spojený s matricou, spĺňa požiadavky na farbu a hrúbku a má vynikajúcu odolnosť proti korózii a odolnosti proti opotrebovaniu.