Ako eliminovať vplyv tvrdej eloxovania na kvalitu oxidovaného povrchu?

Anodická oxidácia hliníkovej zliatiny je veľmi bežná metóda povrchovej úpravy hliníka, ktorá môže generovať hustý anodický oxidový film na hliníkovom povrchu na ochranu hliníkovej matice a získať vlastnosti odolnosti proti korózii, odolnosť proti opotrebovaniu a nevodivosť. K dispozícii je tiež tvrdá eloxovanie v hliníkovej zliatiny eloxovanie. Ako eliminovať vplyv tvrdej eloxovania na kvalitu oxidovaného povrchu?


1) Pred ošetrením: výrobky z kovu oleja sú spracované, a tam je vrstva oleja na povrchu. Olejové škvrny možno rozdeliť do dvoch kategórií, zmydelnený olej, a minerálny olej. Rastlinný olej a živočíšny tuk sa môžu rozpustiť a alkalické saponfikačné reakcie nazývané zmydelnený olej. Rôzne minerálne oleje, ako je antikor rust olej, mazací olej atď., sa rozpúšťajú emulgovaním alkalických látok v non-zmydelnenie reakcie. Bežne používané metódy odmasťovania patrí organické rozpúšťadlo odmasťovanie, chemické odmasťovanie, a elektrochemické odmasťovanie.

anodized aluminum sheet

2) Predliečba oxidovaného povrchu: Prostredníctvom chemického alebo elektrochemického leptaním je výrobok úplne skorodovaný na povrchu kovu a oxidového filmu. V procese leptania, na zlepšenie povrchovej jasu fotenie, kyselina ponorenie sa používa na odstránenie povrchu pasivation film pre aktiváciu povrchu kovu, odstrániť hustý oxid film a stvrdnúť povrch silne korodovať.


3) Hrubý povrch predúčer: Hrubý povrch možno dosiahnuť mechanickými, chemickými a elektrochemickými metódami predúčenia. Leštiaca mechanická metóda, ktorá sa často používa na odstránenie drsnosti a mechanických chýb na povrchu časti, môže byť vybraná podľa rôznych potrieb, rôznych materiálov a rôznych veľkostí abrazívnych častíc. Chemické leštenie je špecifické riešenie pre proces leptania na získanie zrkadlového lesku. Medzi ďalšie liečebné metódy patrí pieskovanie, kefovanie atď.