Niekoľko bežných technológií spracovania hliníkových povrchov

Na trhu je stále viac a viac dekoratívnych hliníkových dosiek v živote ľudí. Povrchová úprava hliníkových dosiek môže zlepšiť dekoratívne, korozívne a funkčné použitie výrobkov. Tu je niekoľko jednoduchých úvodov technológie povrchovej úpravy hliníkových dosiek.


Oxidačné sfarbenie: Väčšina hliníkových plechov používa oxidačnú farbiacu metódu ako finálnu úpravu alebo podkladovú vrstvu iných náterov. Je to jedna z najskorších aplikačných metód s najlepšou kombináciou výkonu a hospodárnosti. Dominantnou farbou je strieborná biela farba, ktorá nie je zafarbená a predstavuje približne 60% celkovej produkcie profilu.


Spracovanie dreva: Spracovanie dreva je jedným z najpokročilejších procesov v oblasti spracovania hliníkového plechu. Najbežnejšou metódou pre spracovanie povrchových vzorov je prenosová tlač.


Chemické sfarbenie: Chemické sfarbenie, tiež známe ako farbenie, je ponorenie oxidovanej hliníkovej doštičky do vodného roztoku obsahujúceho farbivo a zohrievanie na určitú teplotu a potom utesnite póry vo vriacej vode. Farebný hliníkový plech je pestrý.


Imitácia hliníkových dosiek z drevného dreva


Povrchová úprava: Povrchová úprava je aplikovaná na hliníkovú platňu farbou alebo vzorom, aby sa zlepšila jej odolnosť proti korózii a zvýšila sa dekoratívna estetika.


Leštenie: leštenie hliníkových plechov sa môže zhruba rozdeliť na chemické leštenie a mechanické leštenie. Chemické leštenie používa hlavne metódu trikyseliny.


Elektroforetické lakovanie: Pod pôsobením DC napätia sa nabité koloidné častice rozptýlené v médiu pohybujú pod pôsobením elektrického poľa na opačnú elektródu náboja, nazývanú elektrický impulz. Elektroforetické povlaky sú prevažne priehľadné, odolné voči akrylám a polyoxyesterom. Hliníková doska sa podrobí eloxizovanému a elektrolytickému zafarbeniu a potom sa podrobí elektroforetickému povlaku, ktorý má dvojvrstvový ochranný účinok. Má vysokú priehľadnosť, vysokú kovovú štruktúru a vysokú odolnosť proti korózii. Je oveľa dekoratívnejšia ako sprejová farba a práškový sprej.