Niekoľko hlavných dôvodov a preventívnych opatrení pri poklese hliníkových platní po ohnutí

Niekoľko hlavných dôvodov a preventívnych opatrení pri krakovaní hliníkových plechov po ohnutí:


1, tvrdosť hliníkovej dosky


Tvrdosť hliníkovej dosky je príliš vysoká a je ľahko prasknúť. To vyžaduje výber kvalitných hliníkových panelov, hlavne z hliníkovej zliatiny a stavu. Zvyčajne je bežné porovnanie 1 série, 3 série a 5 sérií. Tvrdosť 6 sérií a 7 sérií je príliš vysoká. Pred ohybom je potrebné vykonať žíhanie v stave O. K dispozícii je aj kvalita hliníkovej dosky.


2. Hrúbka hliníkovej dosky.


Príliš silné hliníkové dosky sa nedajú ľahko ohýbať. Pokiaľ to môžeme pochopiť, mali by sme sa pokúsiť použiť tenšie hliníkové dosky.


3, hrúbka uhla R ohybu


Čím väčší je uhol ohybu R, tým vyššia je miera úspešnosti, preto sa snažte zvýšiť uhol ohybu a tým väčší uhol R.


4, smer textúry hliníkovej dosky.


Smer ohybu musí byť kolmý na smer hliníkovej dosky a nie je rovnobežný.


Častice hliníkovej dosky, ktoré je potrebné nakresliť, sa najlepšie ohýbajú po sľubovaní procesu, inak sa pridá pravdepodobnosť praskania v ohýbaní.


Najprv je najdôležitejší štát.


Štát je rozdelený na plný tvrdý, polotuhý, mäkký stav (zvyčajne mäkký stav sa nazýva stav O), tvrdý ohybový efekt nie je v podstate dobrý (stav hliníkových dosiek je H18, H19, H38 atď.), polotuhý stav Hliníková doska môže byť v podstate ohnutá (H24 je tiež polotuhá). Oblúk v stave O nie je určite žiadny problém, ale pretože je príliš mäkký, v tomto stave je v podstate menej ohnutý.


Nasleduje to, či chcete vybrať čistý hliník alebo hliníkový zliatin


Čistá hliníková tvrdosť nie je príliš vysoká, možno použiť 1100, 1050, 1060 atď. Odporúča sa použiť tvrdosť 1100 H26 z hliníka z hliníka je lepšia, môžete použiť 3003, 3005, 5052 a iný polotuhý stav môže byť.


Špecifické podmienky naznačujú, že vzorka by sa mala znova určiť. Ak sú hodnoty 6061, 2024 a 7075 príliš vysoké v tvrdosti, najmä v stave T6, nemali by sa ohýbať. Ak nie je ohrievaný a zložený, rozdiel medzi kvalitnou hliníkovou doskou a nekvalitnou hliníkovou doskou je Oxidačný výkon, tolerancia, povrchový efekt, presnosť kryštálu a rovnomerná stabilita sú rôzne a samotný ohýbací efekt sa veľmi nelíši.