Krásna štruktúra povrchu hliníkovej zliatiny je neoddeliteľná od týchto procesov spracovania.

Kovové materiály sa stále viac a viac používajú v rôznych existujúcich výrobkoch, pretože kovové materiály môžu lepšie odrážať kvalitu výrobkov a zvýrazniť hodnotu značky. Medzi mnohými kovovými materiálmi sa hliník ľahko spracováva a má dobré vizuálne efekty. Metódy povrchovej úpravy sú bohaté a prvé sú používané rôznymi výrobcami. Povrchová úprava hliníkových profilov je predovšetkým rozdelená na: pieskovanie (vytváranie matného perleťového strieborného povrchu), leštenie (vytváranie zrkadlového povrchu), ťahanie (vytváranie satinového efektu), pokovovanie (pokrývajúce jednu vrstvu) iné kovy, pokrytie iných nekovových povlakov).


1 pískovanie (peening)


Proces čistenia a zdrsnenia kovového povrchu nárazom vysokého rýchlosti prúdenia piesku. Povrchová úprava hliníka touto metódou môže dosiahnuť istý stupeň čistoty a rozdielnej drsnosti povrchu obrobku, takže sa zlepšia mechanické vlastnosti povrchu obrobku, čím sa zlepší odolnosť obrobku proti únavám a zvýši sa interakcia medzi povlakom a povlakom. Adhézia zvyšuje trvanlivosť povlaku a tiež prispieva k vyrovnaniu a dekorácii povlaku. Tento proces je často pozorovaný v rôznych produktoch spoločnosti Apple a čoraz viac ho využívajú existujúce televízory alebo stredné rámy.


2. Leštenie


Mechanické, chemické alebo elektrochemické metódy sa používajú na zníženie drsnosti povrchu obrobku, aby sa získal jasný, rovný povrch. Proces leštenia je predovšetkým rozdelený na: mechanické leštenie, chemické leštenie a elektrolytické leštenie. Hliníkové diely sa môžu po mechanickom leštení + elektrolytickom leštení v blízkosti zrkadiel z nehrdzavejúcej ocele dať ľuďom pocit vysokej jednoduchosti a módnej budúcnosti (samozrejme je ľahké nechať odtlačky prstov a väčšiu starostlivosť).3. Kreslenie


Výkres kovového drôtu je výrobný proces, pri ktorom je hliníková doska opakovane oškrabovaná z línie brúsnym papierom. Kresba môže byť rozdelená na rovnú kresbu, chaotický výkres, spriadací výkres, výkres nite. Proces kreslenia kovového drôtu môže jasne znázorniť každý z jemných hodvábnych značiek, takže matné svetlo kovového matného svetla, výrobok má módu i technológiu.


4. Rezanie vysokým svetlom


Diamantové nože sú vystužené jemným vyrezávacím strojom na rezanie častí na vretene vysokorýchlostnej rotácie (typicky 20 000 ot / min), aby sa dosiahlo miestne zvýraznenie na povrchu výrobku. Jasnosť rezu je ovplyvnená rýchlosťou frézovacieho bitu. Čím rýchlejšia je rýchlosť bitov, tým jasnejšie je svetlo na rezanie a naopak, tým je tmavšia čepeľ. Vysoko ľahké rezanie s vysokým svetlom sa používa predovšetkým v mobilných telefónoch, ako napríklad iphone5. V posledných rokoch niektoré high-end televízory používajú vysoko lesknú frézovaciu technológiu a proces anodizácie a kreslenia drôtov spôsobuje, že televízor je plný ostrosti zmyslu pre módy a technológie.
5. Eloxovanie


Anodizácia sa týka elektrochemickej oxidácie kovov alebo zliatin a tvorby oxidu na hliníkových produktoch (anódách) hliníkom a jeho zliatinami pod zodpovedajúcim elektrolytom a špecifickými procesnými podmienkami v dôsledku aplikácie prúdu. Eloxovanie nielenže dokáže vyriešiť chyby tvrdosti povrchu hliníka a odolnosti proti opotrebeniu, ale predĺžiť životnosť hliníka a zlepšiť jeho vzhľad. Stala sa neoddeliteľnou súčasťou povrchovej úpravy hliníka a je najpoužívanejším a veľmi úspešným. Proces.


6. Dvojfarebná eloxácia


Dvojfarebná anodizácia sa vzťahuje na anodizáciu výrobku a dodanie inej farby konkrétnej oblasti. Dvojfarebný anodizačný proces je komplikovaný a nákladný; Kontrast medzi týmito dvoma farbami však môže lepšie odrážať vysoký a jedinečný vzhľad výrobku.