Najčastejšie desať kvalitatívnych chýb hliníkovej cievky

Hliníková cievka je kovový výrobok pre lietajúci strih po tom, ako bol licí mlyn podrobený kalandrovaniu a ťahu. Hliníkové cievky sú široko používané v elektronike, obaloch, konštrukcii, strojoch atď. V Číne existuje veľa výrobných podnikov s hliníkovými zvitkami a výrobný proces zachytil rozvinuté krajiny. Avšak pri výrobe hliníkových zvitkov je nevyhnutné, aby sa vyskytli určité kvalitatívne nedostatky. Aké sú bežné chyby kvality hliníkových zvitkov?
1. Zloženie vrstiev z kompozitných vrstiev: nepravidelné chyby tvorené hliníkovou vrstvou kompozitného materiálu, ktorá opúšťa substrát a spadne.


2, razenie: v dôsledku pásových vrások, rozbitých prúžkov a iných dôvodov spôsobených nepravidelnou chromatickou aberáciou povrchu valca počas procesu valcovania sa vytlačí na povrch javu chromatickej aberácie pásu.


3. Vlna: všeobecný pojem pre rôzne javy nerovnosti spôsobené nerovnomernou deformáciou dosiek a pásov. Vlny generované doskami a okrajmi sa nazývajú bočné vlny, vlny generované v strede sa nazývajú stredné vlny a vlny medzi stredom a stranami, ktoré nie sú ani v strede ani na stranách, sa nazývajú dva- žebrované vlny, ktoré majú malú veľkosť a zvyčajne Kruhové vlny sa nazývajú zlomené vlny.


4. Ovinovanie: Po valcovaní alebo strihu sa okraj pásu zdvihne.


5, bočné ohýbanie: pozdĺžna strana dosky, pás má neúplný stav ohnutia na stranu.


6, zbalený objem: jadro je silne deformované, tvar valca nie je zaoblený.


7. Nesprávna vrstva: Nepravidelne posunutá medzi vrstvou koncovej plochy a vrstvou, čo vedie k nerovným čelným plochám.


8. Tvar veže: Pásová vrstva a vrstva sa posúvajú na jednu stranu, aby vytvorili posun veže.


9. Voľné valce: Voľnosť medzi vrstvami a vrstvami počas navíjania a odvíjania, ktorá v ťažkých prípadoch ovplyvňuje celý objem.


10. Vtáčie hniezdo: Na čelnej strane cievky sa vytvára miestny defekt typu "V". Táto chyba sa generuje počas alebo po odvíjaní cievky a niektoré sú generované po určitej dobe.