Dôvod, prečo je zliatinový hliníkový film z oxidu hlinitého nerovnomerný

Každý by mal vedieť, že na povrchu zliatinovej hliníkovej cievky je oxidový film, ktorý môže chrániť cievku z hliníkovej zliatiny. Ale niekedy zistíme, že oxidový film bude mať nerovnomernú farbu. Čo sa teda deje? Nasledujúci výrobca zliatinového hliníkového zvitku Mingtai Aluminium predstaví príčinu a zabránenie nerovnomernosti zliatinového hliníkového filmu.


1. Problém: Pracovná plocha výkyvu v štrbine je príliš veľká, a potom je farba vytvorená v oxidovom filme nekonzistentná.

Preventívna metóda: Oxidácia obrobku je malá a môže byť ticho uložená, ale keď je teplota roztoku príliš nízka, je ľahké objaviť sa ako mapa, ktorá je neprirodzená.


2. Problém: Keď je poškodená časť zliatiny hliníkovej cievky na spracovanie rezu, vonkajšia vrstva je vyrobená z vysoko kvalitnej hliníkovej zliatiny, a vnútorná vrstva je vyrobená z rôznych hliníka. Kvôli veľkému rozdielu bude po oxidácii vytvárať "biele hurikány".

Preventívne opatrenia: Materiály sú prísne kontrolované, aby sa zredukoval alebo odstránil rôzny hliník.


3. Problém: Prevádzka procesu je pri alkalickom leptaní obrobku neúplná. Pôvodný čiastočný oxidový film a nečistoty sa nedajú odstrániť. Ihneď po alkalickom leptaní je povrch stále alkalický; obrobok v procese prenosu je v kontakte s cudzími látkami.


Preventívne opatrenia: Vo výrobnom procese je prísne zaručená integrita procesu výroby hliníkových zvitkov z hliníkovej zliatiny, čím sa vytvorí lepší produkt.