Proces povrchovej úpravy hliníkového plechu (II)

5. postrek hliníkového plechu: postrek hliníkový plech sa používa vonkajšia ochrana zariadenia, dekorácie, to je zvyčajne používajú na základe oxidácie. Hliníkových dielov vopred ošetrujeme pred povlak aby povlaku a obrobku kombinovať pevne. Všeobecne existujú tri spôsoby: fosfátovanie (fosforečnan metóda), chróm (chromef zadarmo) a chemickej oxidácie.

aluminum sheet (5).jpg

6. galvanizačné hliníkového plechu: čiže pomocou princípu elektrolýzy kabát s tenkou vrstvou z iných kovov alebo zliatin proces na nejaký kovový povrch. Prostredníctvom elektrolytické pokovovanie, dekoratívne a funkčné plochy je možné získať na povrchu mechanických výrobkov, ako aj opravy opotrebovaných a obrábaných dielov. Pokovovanie riesenia kyslé, alkalické a kyslé a neutrálne riešenia s zlúčeniny chrómu. Nezáleží na tom, aký druh pokovovanie sa používa metóda, Galvanický kúpeľ, pozastavenie a podobne že sú v kontakte s produktom á a pokovovanie riešenia by mali mať určitý stupeň versaility.

aluminum sheet (8).jpg

7. chemické leštenie hliníkového plechu: použitie hliníka a hliníkovej zliatiny vo výrobe dochádzať k riešenie kyslé alebo alkalické elektrolytu, zploštit povrchu obrobku znížiť jeho drsnosť povrchu, PH chemických spracovateľských metód. Táto leštiaca metóda má výhody jednoduché zariadenia, bez nutnosti napájania, žiadne obmedzenie veľkosti, vysokou rýchlosťou a nízkou spracovateľské náklady. Čistota hliníka a zliatiny hliníka má veľký vplyv na kvalitu chemické leštenie, vyššia jeho čistotu, lepšie leštenie kvality a vice versa.

8. pasivácia hliníkového plechu: aby sa kovový povrch do stavu oxidácie, ktorý nie je ľahko sa oxiduje, a spomaľuje rýchlosť korózie kovov. Aktívne kovu alebo zliatiny, chemickej činnosti výrazne znížená na ušľachtilé stav stav nazýva pasívne.

aluminum sheet (6).jpg