Tri hlavné rozdiely medzi hliníkovými a hliníkovými kompozitnými panelmi

Poznáte rozdiel medzi hliníkovými a hliníkovými plastovými panelmi? Hliníkové panely sú konštrukčné a dekoratívne materiály čistých kovových hliníkových plechov, ktoré boli spracované chromovaním a potom pomocou technológie nanášania fluorouhlíkov. Hliníkovo-plastová kompozitná doska je kompozitný materiál spracovaný chemicky ošetreným potiahnutým hliníkovým plechom ako povrchový materiál s použitím polyetylénového plastu ako materiál jadra a spracovávaný na špeciálnom výrobnom zariadení z hliníkového plastu. Takže, aký je rozdiel medzi hliníkovými a hliníkovými plastovými panelmi? Shenzhen Wanxing Technici hliníka vám odpovie:1, materiálov a cien


Hliníková doska zvyčajne používa hliníkovú platňu AA1100 o hrúbke 2 až 4 mm alebo dosku z hliníkovej zliatiny AA3003. Všeobecne sa v Číne používa doska z hliníkovej zliatiny AA3003 hrúbky 2,5 mm; hliníková kompozitná doska zvyčajne využíva trojvrstvovú štruktúru s hrúbkou 3 až 4 mm vrátane horných a spodných dvoch 0,5 mm sendvičovaného PVC alebo PE. Z materiálu môžeme vidieť, že náklady na hliníkové plastové panely sú oveľa nižšie ako hliníkové dyhy.


2, spracovanie


V súčasnosti hliníková doska pre domácnosť používa predovšetkým hliníkové dosky s hliníkovým striekaním. Proces spracovania zahŕňa spracovanie plechu a striekanie. Spracovanie plechu spracováva hlavne hliníkovú platňu do konštrukcie procesmi rezania, ohýbania, ohýbania, zvárania a brúsenia. Tvar a veľkosť; postrek je striekanie farby na spracovanom plechu, jeden je manuálny postrek a druhý strojový postrek. Strojové postrekovanie je vo všeobecnosti vhodné iba pre bežné ploché dosky. Jednou z veľkých výhod manuálneho striekania je, že bez ohľadu na veľkosť môže byť farba voliteľná.


Plášť valcovania hliníkového plastu musí dosiahnuť určité množstvo, aby sa mohol spracovať. Proces spracovania panelu z hliníkového plastu je komplikovanejší ako hliníkový panel, pozostávajúci hlavne zo štyroch procesov tvarovania, lakovania, zmiešavania a orezania. Iní sú automatizovaná výroba. Z procesu spracovania je zrejmé, že hliníkovo-plastový kompozitný panel má určité výhody v ochrane a ochrane životného prostredia. Spolu s ľahkosťou procesov pridávania plechov z hliníkových plechov sa začali zaoberať aj niektoré súkromné dielne, ktoré vážne ovplyvnili stabilitu trhovovej kvality hliníkových plechov.


3, náklady na výkon:


Vzhľad hliníkovej dosky je horší ako hliníková doska, ale jeho mechanické vlastnosti sú samozrejme lepšie ako hliníková doska a jeho odolnosť proti tlaku vetra je lepšia ako odpor hliníkovej dosky.


Ohňovzdorná hliníková doska nie je spálená. Skorá hliníkovo-plastová doska nie je protipožiarna. Avšak s pokrokom v technológii hliník-plastová doska sa v súčasnosti vyrába kompozitná hliníkovo-plazmová kompozitná doska, odolná proti ohňu, s netoxickými látkami spomaľujúcimi horenie v PE. Výkon požiaru sa výrazne zlepšil a plne vyhovuje potrebám inžinierskej protipožiarnej ochrany. Zvyšková hliníková doska má určitú zostatkovú hodnotu, ale vzhľadom na jej vysoké náklady je odpad oveľa väčší ako odpad z kompozitnej dosky z hliníkového plastu s takmer žiadnou zostatkovou hodnotou.