Tieto tvrdé znalosti o hliníkových ingotoch


Znalosť klasifikácie ingotov z hliníka


Hliníkové ingoty sú rozdelené do troch druhov hliníkových ingotov, hliníkových ingotov s vysokou čistotou a ingotov z hliníkovej zliatiny podľa rôznych zložení: podľa tvaru a veľkosti je možné ich rozdeliť na pásy, guľaté ingoty, ingoty, ingoty v tvare T atď. spoločný hliníkový ingot;


Hliníkový ingot na pretavovanie - 15 kg, 20 kg (≤99,80% Al):


Hliníkový ingot v tvare T - 500 kg, 1000 kg (≤ 99,80% Al):


Hliníkový ingot vysokej čistoty - 10 kg, 15 kg (99,90% - 99,999% Al);


Ingot z hliníkovej zliatiny - 10 kg, 15 kg (Al - Si, Al - Cu, Al - Mg);


Ingoty - 500 až 1000 kg (pre tabuľu);


Okrúhle ingot - -30 ~ 60kg (na ťahanie drôtu).


Rozdiel medzi surovým hliníkom a vareným hliníkom


"Surový hliník" označuje "hliníkovú zliatinu odliatku" v hliníkovom priemysle. Je vyrobená hlavne z hliníka-kremíka alebo je pridaná s niektorými legovacími prvkami na odlievanie, to znamená, že výrobok je odliatok. Hliníkové výrobky s drsnými povrchmi sú väčšinou surový hliník. Surový hliník je nečistý hliník, ktorý sa podobne ako surové železo rozkladá tvrdo hneď, ako sa zrazí.

"Zrelý hliník" je "deformovaná hliníková zliatina", ktorá je rozdelená na sedem zliatin série na svete, a to: 1 séria - čistý hliník, 2 série - hliník, 3 séria - hliník mangán, 4 séria - - hliníkový magnézium, séria 6 - hliníkový magnézium kremík, séria 7 - hliníkový zinok horčík, hliníková rúrka, hliníková tyč, hliníkový profil, hliníkový drôt, hliníková doska, hliníková fólia atď. sú všetky deformované hliníkové zliatiny spracované a deformované čistého hliníka a zliatin hliníka; "zliatiny" nie sú v jednej kategórii a hliníkové výrobky zahŕňajú výrobky z čistého hliníka a zliatin hliníka. "Zlatý hliník" a "varený hliník" sa teraz nazývajú "liaty hliník" a "deformovaný hliník". Takzvaný "odpadový hliník" sa vzťahuje na rôzne hliníkové materiály, ktoré boli po použití zlikvidované na trhu. Hliníkový šrot na trhu je možné rozdeliť na "surový hliník" (to znamená, že má vysoký obsah kremíka) a "varený hliník". Je striktne klasifikovaný podľa zliatiny.