Čo asi 100 000 hliníka? (2)

Prečo sú hliníkové profily spravidla povrchovo upravené?


Ak hliníkový profil nie je povrchovo upravený, vzhľad nie je krásny a vo vlhkom vzduchu ľahko koroduje. Je ťažké dosiahnuť vysoké dekoratívne a silné požiadavky na odolnosť proti poveternostným vplyvom hliníkových profilov v stavebných materiáloch, aby sa zlepšil dekoratívny efekt a zvýšila odolnosť proti korózii. Pre predĺženie životnosti sú hliníkové profily spravidla povrchovo upravené. Prečo je hliník drahší ako železo?


Hoci hliník má viac rezerv v zemskej kôre ako železo, výrobný proces hliníka je oveľa zložitejší ako železo. Hliník je relatívne aktívny kovový prvok. Tavenie sa musí uskutočniť elektrolýzou. Náklady na celý výrobný proces sú vyššie ako náklady na železo. , takže cena hliníka je vyššia ako železo.


Prečo potrebujete hliníkové plechovky na plechovky od sódy?


Hliník môže mať nasledujúce výhody: nedá sa ľahko rozbiť; nízka hmotnosť; nepriehľadný.


Wang Laoji, Babao kaša, atď. Sú tvrdšie plechovky, pretože balené materiály sú bez tlaku a dajú sa ľahko deformovať hliníkovými plechovkami. Tlak vo vode sódy je väčší ako normálny tlak a pri pôsobení tlaku nie je potrebné sa starať o deformáciu. Okrem toho môže hliník zaručiť tlak oxidu uhličitého v sódovej vode, takže sóda môže dosiahnuť lepší chuťový efekt.


Aké sú použitia hliníka?


Použitie hliníka je desiatky miliónov, ale v súhrne má tieto hlavné použitia:


Hliník pre použitie v kozmickom a kozmickom priemysle Hliník sa používa na výrobu lietadiel, trupov, nosníkov, rotorov, vrtúľ, poštových schránok, stĺpikov na vlečných a pristávacích dráhach, ako aj kruhov kovania rakiet a vlečky kozmickej lode. Široko používané v balení nápojov, potravín, kozmetiky, farmaceutík, cigariet, priemyselných výrobkov atď. Hliník pre dopravu môže poskytnúť všetky druhy materiálov z hliníkových zliatin pre automobily a vyvinúť veľkoplošné porézne profily pre podchody a ľahké koľajnice. Spĺňa požiadavky na lokalizáciu podchodov pre výrobu automobilov, metra, železničných osobných automobilov a vysokorýchlostných osobných automobilov. , dvere a okná a police, automobilové časti motorov, klimatizačné zariadenia, radiátory, panely karosérií, kolesá a lode. Balenie hliníkových plechov z hliníka je meradlom úrovne spracovania hliníka v krajine.


Hliník sa používa hlavne ako kovový obalový materiál vo forme tenkých dosiek a fólií a je vyrobený z plechoviek, viečok, fliaš, sudov a baliacich fólií. Hutnícky priemysel tlače pre tlač sa rozlúčil s "olovom a ohňom" a vstúpil do éry "svetla a elektriny" ... PS verzia na báze hliníka poskytla silnú podporu tejto revolúcii v polygrafickom priemysle. Hliník pre elektronické domáce spotrebiče sa používa hlavne v rôznych prípojniciach, drôtoch, vodičoch, elektrických komponentoch, chladničkách, kábloch a ďalších oblastiach. Hliníková fólia pre klimatizáciu má vynikajúci výkon pri hlbokom ťahaní, vysokú pevnosť a dobrú rozťažnosť a dosahuje úroveň dovážaných podobných výrobkov; vysoko výkonná elektrolytická kondenzačná fólia je inovatívna. Hliníková zliatina pre stavebné dekorácie je široko používaná v stavebných konštrukciách, dverách a oknách, stropoch, dekoratívnych povrchoch atď. Vďaka svojej dobrej odolnosti voči korózii, dostatočnej pevnosti, vynikajúcemu výkonu procesu a zváracím výkonom.