Čo je to hliníková doska

Vďaka vývoju technológií a zvyšovaniu produktivity sa na trhu objavilo množstvo nových materiálov. Listy hliníka sú v našich životoch veľmi častými novými materiálmi a sú široko používané, ale stále existuje veľa ľudí, ktorí o tom, čo je doska z oxidu hlinitého, nevedia veľa. Aký je typ dosky z oxidu hlinitého? Pozrime sa!

Čo je to hliníková doska


Doska oxidu hlinitého sa umiestni do zodpovedajúceho elektrolytu (ako je kyselina sírová, kyselina chrómová, kyselina šťaveľová atď.) Ako anóda a elektrolýza sa uskutočňuje za špecifických podmienok a za použitia prúdu. Hliníková doska anódy je oxidovaná a na povrchu je vytvorená tenká vrstva oxidu hlinitého a jeho hrúbka je 5 až 20 um a tvrdý eloxovaný film je 60 až 200 um. Listy hliníka sú nielen populárne medzi zákazníkmi kvôli ich veľmi dobrej trvanlivosti, ale aj kvôli ich vysokej estetike, ktorá získala výhodu mnohých spotrebiteľov a má veľký trhový potenciál.


Typ dosky z oxidu hlinitého


1. eloxovaný hliníkový plech:


Eloxovaná hliníková doska je veľmi praktická doska z oxidu hlinitého. Povrch anodizovanej hliníkovej dosky má špeciálnu tenkú vrstvu tenkého oxidu hlinitého, ktorý zvyšuje tvrdosť hliníkovej dosky a tiež zlepšuje odolnosť dosky z oxidu hlinitého proti opotrebeniu. Eloxovaná hliníková doska má zároveň veľmi vysokú teplotu tavenia, čo robí eloxovanú hliníkovú dosku veľmi odolnou voči ľuďom. A eloxovaná hliníková doska má nielen veľa vynikajúcich vlastností, ale je relatívne ľahko farbiteľná a má vysoký estetický vzhľad.


2. Doska z chemickej oxidu hlinitého:


Doska z chemickej oxidu hlinitého je veľmi dobrá doska z oxidu hlinitého. Doska chemického oxidu hlinitého sa vyrába hlavne chemickým účinkom. Po chemickej reakcii sa hrúbka oxidačného filmu chemickej hliníkovej dosky znova zahustí, čo zlepšuje odolnosť proti oxidácii chemickej hliníkovej dosky a zlepšuje jej trvanlivosť. Súčasne je veľmi ľahko farbiteľná doska chemického oxidu hlinitého a môže byť skrášľovaná.


Vyššie uvedené je opis toho, čo je doska z oxidu hlinitého. Listy hliníka sú veľmi časté v strojárskom priemysle a sú veľmi časté aj v automobilovom priemysle, domácich spotrebičoch a remeslách. V súčasnosti sú hliníkové plechy nielen populárne medzi zákazníkmi kvôli ich veľmi dobrej trvanlivosti, ale aj kvôli ich vysokej estetike, ktorá je zvýhodnená mnohými spotrebiteľmi a má veľký trhový potenciál.