Aký je dôvod zvoliť izolované hliníkové cievky?

Izolačná hliníková cievka je v súčasnosti najčastejšie používaným izolačným materiálom v elektrárňach, chemických závodoch a ďalších podnikoch v oblasti izolácie potrubných zariadení. Pokiaľ ide o jednotkovú cenu, cena izolačných hliníkových cievok je niekoľkonásobne vyššia ako cena iných izolačných materiálov, tak prečo sú spoločnosti stále ochotné zvoliť si izolačné hliníkové cievky a aké sú výhody tohto materiálu?

Prvou výhodou je výkon. Účinnosť prenosu tepla izolovaných hliníkových zvitkov je niekoľkonásobne vyššia ako u iných materiálov. Je na druhom mieste iba v zlate, striebre a medi v kovoch. Účinok tepelnej izolácie je lepší ako u iných materiálov

Po druhé, pokiaľ ide o životnosť, priemerná životnosť izolačnej hliníkovej cievky je oveľa vyššia ako v prípade iných izolačných materiálov. Väčšina izolačných materiálov hrdzu, koróziu alebo počasie a po niekoľkých rokoch výstavby sa rozpadne a stratí izolačný účinok. Často budú úplne prestavané o dva alebo tri roky. Hliníkové cievky nie sú hrdzavé, odolné voči kyselinovej a alkalickej korózii a ich životnosť je iná. Niekoľkokrát izolačný materiál.

Hliník je tiež mimoriadne recyklovateľný. Ostatné izolačné materiály nemajú recyklovateľnú alebo extrémne nízku recyklovateľnú hodnotu a recyklovateľnosť hliníka je veľmi vysoká. Po odstránení izolačných hliníkových cievok sa môže odpadový hliník stále predávať za viac ako 80% ceny hliníkových ingotov. Podniky môžu Väčšina nákladov na výstavbu sa získava recykláciou hliníkového šrotu.

Vyššie uvedené tri dôvody spôsobujú, že izolačná hliníková cievka rýchlo prevyšuje iné izolačné materiály a stáva sa najčastejšie používaným a nákladovo najvýhodnejším izolačným materiálom. V závislosti od materiálu v súčasnosti existuje 1 séria, 3 série a 5 sérií izolačných hliníkových cievok, značky sú 1060, 3003, 5052, atď. Ak máte o to záujem, neváhajte a pošlite nám dopyt. ,