Prečo hliníkové cievky má curling problémy po ochladení pri vysokých teplotách?

V procese výroby hliníková cievka, s cieľom pomôcť zmeniť jeho tvar, musíme tepla pri vysokej teplote. Bude mäkšie na vysokú teplotu a jeho tvar je viac náchylný k niektoré zmeny. Za to, že môže byť znížená na udržanie určitej tvrdosti, ale v niektorých prípadoch po dokončení Vysokoteplotné chladenie hliníková cievka bude mať nejaké problémy curling. Aký je dôvod? Hliníková cievka bude ohnuté, keď sa chladí ju. Dôvodom je: pod podmienkou všeobecných vzduchové chladiace, prenos tepla koeficient častí z hliníka je plochá cievka pri styku so vzduchom, ale pretože je rôzne hrúbky steny alebo tvar, rýchlosti rozptylu tepla každej časti nie je vyvážený. Miera rozptylu tepla časť hrubou stenou alebo duté trubice je pomalší než tenkostenné časť a nakoniec spôsobuje fenomén ohýbaný duté časť alebo hrubou stenou časť, keď sa chladí ju.


Proces ohýbania a dôvody sú nasledovné:


1. teplota tenkostenných časť klesá rýchlo, po prvé, sily kontrakcie je generovaný, a teplota hrubostenných časť alebo časti dutá rúrka je pomalý a nie je takmer žiadna sila kontrakcie;


2. časť tenkostenných má malé plochy prierezu a sily kontrakcie generované je malá, alebo je eliminovaný ťažnej sily traktora;


3. opustením traktora, teplota ďalej klesá;


4 časť hrubými stenami alebo dutá rúrka má veľké plochy prierezu a postupne vytvára veľké kontrakcie silu ako sa teplota znižuje. Teplota tenkostenných časť sa výrazne znížil, a kontrakcie sila alebo sily kontrakcie už boli vytvorené.


5 zmrštenia sila dostal na prierez hliníkové cievky nie je jednotná, a je ohnuté smerom k hrubou stenou časť alebo časti dutá rúrka v smere vytláčania.


Vyššie uvedené je opis metódy curling hliníkové cievky po Vysokoteplotné chladenie. Dúfam, že to môže pomôcť každý.