Séria 6000 Hliníkové dosky a aplikácie

6000 hliníková doska hliníkovej rady 6061 je zliatina hliník - horčík - kremík. Keďže proces výroby hliníka v sérii 6 je zložitejší, technické vybavenie výrobcu vyžaduje vyššiu úroveň, takže cena 6-radu hliníka je vyššia ako čistá hliníková fólia.

6000 prvky z hliníkovej dosky :

1, funkčnosť. V dôsledku obsahu horčíka a kremíka, takže 6-radu spracovanie hliníka výkon je veľmi dobrý, môže byť prispôsobený rezanie, razenie, ohýbanie, strečing a ďalšie metódy spracovania, je to dobrý plast hliník.

2, S odolnosť proti korózii. 6 000 séria alumínu m   doska odolnosť voči korózii je veľmi dobrá, hlavne preto, že zliatina obsahuje horčík. Dobrá odolnosť proti korózii umožňuje hliníkové plechy série 6 majú veľmi široké využitie.

3, vysoká húževnatosť, žiadna deformácia. Hliník z radu 6 má vynikajúcu húževnatosť, najmä ak sa používa na hlboké ťahanie, ohýbanie a iné spracovanie. Má stabilný výkon po spracovaní bez deformácie a je veľmi vhodný na obrábanie.

4 , výkon pri zváraní. 6 000 radu hliníkových plechov je možné zvárať a galvanicky pokovovať a výkon spracovaného materiálu nebude oslabený.

5 , vhodné na povrchovú úpravu. Na hliníkovú dosku série 6000 je možné nanášať leštenie, farebný film, oxidáciu a ďalšie bežné povrchové úpravy .

6 000   séria hliníkových plechov série : Neexistuje žiadny dokonalý materiál, hoci celková výkonnosť hliníkovej zliatiny rady 6000 je veľmi dobrá, ale tvrdosť nemôže spĺňať požiadavky mnohých priemyselných odvetví, čím vyššia cena tiež obmedzuje použitie série 6 000 hliníka m dosky .