Hliníková doska 6061 - ideálny materiál na výrobu plesní

Teraz najčastejšie používané formy sú vyrobené zo stredne silnej hliníkovej dosky 6061. V porovnaní s predchádzajúcou liatou formou môže hliníková doska 6061 vyrobiť formu, ktorá môže pracovať dlho a nebude sa preháňať. Počiatočné náklady na výrobu hliníkovej formy sú o niečo vyššie, ale životnosť hliníkových foriem je omnoho vyššia ako ostatné materiály. Medzitým sa hliníkový šrot môže opätovne získať za účelom zaistenia, čím sa stáva nákladovo efektívnejším.

6061 aluminum plate.png

6061 T6 hliníková doska, obsahuje hlavne dva prvky horčíka a kremíka. 6061 hliníková doska je tepelné spracovanie hliníkových kovacích produktov, takže hliníková doska 6061 je vhodná pre odolnosť voči korózii, vysokú odolnosť proti oxidácii. 6061 použiteľnosť hliníkových dosiek je dobrá, rozhranie je vynikajúce, ľahko sa nanáša, dobrá spracovateľnosť. 6061 hliníková doska môže byť použitá na nízkotlakové zbrane a lietadlá. Všeobecné charakteristiky hliníkovej dosky 6061: vynikajúce vlastnosti rozhrania, ľahká povrchová úprava, vysoká pevnosť, dobrá využiteľnosť, vynikajúci spracovateľský výkon, dobrá odolnosť proti korózii, vysoká húževnatosť a deformácia po spracovaní, farebný film je ľahký, oxidačný účinok je veľmi dobrý. 6061 hliníková doska je široko používaná hliníková doska.

Teraz niektoré vyžadujú tvrdšiu hliníkovú platňu na výrobu foriem, ako napríklad hliníková doska série 2 a 7. Ale hliníková doska série 2 a 7 má vysokú tvrdosť a je ťažko rezná, takže náklady sú pomerne vysoké. Takže viac ľudí používa hliníkový plech 6 radov.