Hliník je recyklovateľný

Proces pokovovania hliníkom, ktorý patrí do technológie nanášania povlaku V konvenčnom spôsobe pokovovania titanom na báze procesov predbežného pokovovania a galvanizácie je procesom hliníka aktivácia platňových dielov umiestnených v soli a kyseline chlorovodíkovej vo vodnom roztoku pre chemické zaobchádzania; Proces komponentov kúpeľa zahŕňa síran nikelnatý, chlorid nikelnatý, kyselina boritá, dodecylsulfát sodný, sacharín, zjasňovač, hliníkový profil, proces má jednoduchý, praktický, dobrý účinok, proces titánovej zliatiny vyrobený z jeho filmu Hladina vrstvy HV ≈ 1500, za rovnakých podmienok ako pokovovanie 22K zlato opotrebenie 150 krát, môžu byť spracované do rôznych foriem zlata, farba, čierna a iné svetlé série hliníkových výrobkov.

Vlastnosti hliníkových profilov

Odolnosť proti korózii

Hustota hliníkového profilu je iba 2,7 g / cm3, približne 1/3 hustoty ocele, medi alebo mosadze (7,83 g / cm3, resp. 8,93 g / cm3). Vo väčšine environmentálnych podmienok, vrátane vo vzduchu, vode (alebo slaná voda), petrochémii a mnohých chemických systémoch, môže hliník vykazovať vynikajúcu odolnosť proti korózii.

vodivosť

Hliník sa často používa kvôli svojej výbornej vodivosti. Profil hliníka Na základe rovnakej váhy je elektrická vodivosť hliníka takmer dvojnásobná ako u medi.

Miera tepelnej vodivosti

Tepelná vodivosť hliníkových zliatin je asi 50-60% medi, čo je prospešné pre výrobu výmenníkov tepla, výparníkov, vykurovacích zariadení, kuchynských náradí, hliníkových profilov a hlavy valcov áut a radiátorov.

Neferomagnetické

Hliník nie je feromagnetický, čo je dôležitá vlastnosť pre elektrotechnický a elektronický priemysel. Hliník nie je samozápalný, čo je dôležité pre aplikácie zahŕňajúce manipuláciu alebo kontakt s horľavými a výbušnými materiálmi.

obrobiteľnosť

Obrobiteľnosť hliníkového profilu je vynikajúca. Medzi rôznymi deformovateľnými hliníkovými zliatinami a zliatinami zliatiny hliníka a v rôznych stavoch, ktoré boli vyrobené v týchto zliatinách, je obrobiteľnosť kompozitov značne rôzna a vyžaduje si špeciálne obrábacie stroje alebo techniky.

tvárnosť

Špecifická pevnosť v ťahu, medza klzu, ťažnosť a príslušná rýchlosť tvrdnutia v pracovnom procese dominujú zmenám v povolenej deformácii.

recyklácia

Hliník má veľmi vysoké oživenie, charakteristika recyklovaného hliníka a natívneho hliníka je takmer žiadny rozdiel.