Výhody hliníkových panelov


Hliníkové dosky sú široko používané v našich životoch, a môžeme vidieť všade. Použitie hliníkových dosiek v domácich spotrebičoch je veľmi široké. Napríklad chladničky, mikrovlnné rúry, audio zariadenia, práčky, kuchynské potreby, nádrže na vodu atď. Aké sú výhody hliníkových panelov, vďaka ktorým je široko dostupný?

Výhody hliníkovej platne:


1, nízka hustota


Hustota hliníka a hliníkovej zliatiny sa blíži 2,7 g /, čo je približne 1/3 železa a medi a pevnosť hliníka a zliatiny hliníka je vysoká. Po určitom stupni spracovania za studena môže byť pevnosť podkladu zosilnená a niektoré druhy hliníkovej zliatiny môžu byť tiež zosilnené tepelným spracovaním.


2, dobrá elektrická a tepelná vodivosť


Elektrická a tepelná vodivosť hliníka je na druhom mieste striebra, medi a zlata.


3, jednotný náter, rôzne farby


Pokročilá technológia elektrostatického striekania rovnomerne drží farbu a hliníkový plech s rôznymi farbami a veľkým výberovým priestorom.


4, ľahko spracovateľný


Po pridaní určitých legujúcich prvkov je možné získať zliatinu z liateho hliníka s dobrými odlievacími vlastnosťami alebo deformovanú hliníkovú zliatinu s dobrou flexibilitou spracovania. Hliníková doska má nízku hmotnosť, vysokú pevnosť v ťahu, dobrú účinnosť pri predĺžení a vysokú zostatkovú hodnotu zhodnocovania. Tento proces je dobrý, proces spracovania sa najskôr spracuje a hliníková doska sa môže spracovať na rôzne zložité geometrické tvary, ako je rovina, oblúk a sférický povrch. Hliníková doska je lisovaná v továrni a výroba môže byť priamo spracovaná bez rezania.


5, dobrá odolnosť proti korózii


Povrch hliníka sa prirodzene vyrába hustým a pevným ochranným filmom AL2O3, ktorý chráni podklad pred koróziou. Umelým eloxovaním a farbením je možné získať zliatinu z liateho hliníka s dobrými odlievacími vlastnosťami alebo deformovanú hliníkovú zliatinu s dobrou plasticitou. Fluórkarbónová farba na báze kynar-500 a hylur500 môže byť použitá až 25 rokov bez farby nôh.