Hliník 6063 Úvod

①6063 je reprezentant extrúznej hliníkovej zliatiny, jeho intenzita je nižšia ako 606 1. Extrúzia je dobrá, 6063 môže byť použitý pre profil komplexného tvaru prierezu, odolnosť proti korózii a povrchová úprava sú dobré.

6063 je hliníková zliatina s vysokým obsahom hliníka z vysoko legovanej Al-Mg-Si .

6063 Funkcie

1. Tepelné spracovanie na posilnenie, vysoká húževnatosť, nedostatočná citlivosť.

2. Vynikajúce termoplasty, vysokorýchlostné vytláčanie do zložitých štruktúr. Tenkostenné. Duté rôzne profily alebo kovanie do zložitých konštrukčných výkovkov, teplotný rozsah kalení, nízka citlivosť na kalenie, vytláčanie a kovanie demolding, Pokiaľ je teplota vyššia ako teplota kalenia. To môže byť postrek alebo metóda kalenia vody. Tenké steny (6 <3 mm)="" môžu="" byť="" tiež="" potlačené="">

3. Vynikajúca zvárateľnosť a odolnosť proti korózii, bez tendencie krakovania proti korózii. Zliatina Al-Mg-Si je jedinou zliatinou, ktorá v tepelne spracovateľnej hliníkovej zliatine nenašla žiadne praskanie korózie stresom.

4. Po spracovaní je povrch veľmi hladký a ľahko eloxovaný a sfarbený. Nevýhodou je skutočnosť, že ak zaparkovaná pri izbovej teplote po určitú dobu po starnutí v starnutí, bude mať nepriaznivý vplyv na silu (parkovanie).