Hliníkový kapacitu náhradné môže ovplyvniť rozvoj priemyslu oxidu

V januári tohto roka, Ministerstvo priemyslu a informačných technológií vydané "Oznámenie o záležitostiach týkajúcich sa vykonávania náhradné kapacity elektrolytické hliníkové podnikov prostredníctvom fúzií a akvizícií, atď" a "Oznámenie" si vyžaduje, aby index nosnosti elektrolytický hliník zatvorený a uvedenými v oznámení postupné od roku 2011 do roku 2017 2018. Náhradné kapacity budú dokončené pred decembrom 31 roka a obdobia splatnosti sa nepoužijú na výmenu.


Teraz, všetky hlavné hliník továrne sú súperia o niekoľko zostávajúcich kvót a sa rúti na "bezpečné" pred zmeny politiky. Napríklad Chinalco zakúpené celkom 224,000 ton výrobnej kapacity z Chongqing Dongsheng hliníka, Qianjiang Zhenghao hliníka a Sanmenxia Tianyuan hliníka.


Kvóta index zlostne namietalo a podnikov s náhradné kapacity boli plácnutím ich úst. Nečakali schopnosť žiara pred koncom. Samozrejme, čo z nich robí najspokojnejší je stúpajúca cena transakcie. Shandong ubytovanie práva obchodné centrum, Yankuang Keyao Aluminum Co., Ltd. 140 000 ton elektrolytické hliníkové výrobnej kapacity bol opakovane inzerovaná významných domácich hliník rastlín a nakoniec vyhral Vnútorné Mongolsko Chuangyuan Metal Co., Ltd s 1.402 miliárd yuan, vyššie ako uvedené ceny 1.192 miliardy juanov, zodpovedá viac ako 10.000 juanov za tonu cieľ výroby.


Podľa štatistík z roku 2011 do roku 2017, celkovo 4.679 miliónov ton elektrolytický hliník bol oznámený a kapacita dokončená oznámil náhradné bola 3.537 milióna ton. Medzi nimi 680.000 ton boli uvedené do používania v podnikoch cieľové nákupcu a zostávajúce 3.074 miliónov ton výrobnej kapacity je oprávnené pre výrobu. Zostávajúce výmenná kapacita vyradenie kapacity bol 925,200 ton.


Dôvod, prečo je ochotných vykonávať na náhradné kapacity hliník rastlín je kvôli štátu prísnu kontrolu nad nový projekt elektrolytický hliník. Štát začal realizovať piatom kole makro-ovládanie na elektrolytické hliníkové a národného rozvoja a reformy Komisie už schválil výstavbu nových elektrolytické hliníkové projektov.


Aj keď kapacita po nahradení používa na novej výstavby kapacít, uvoľnenie novej kapacity elektrolytické hliníkové bude menej po re-release kapacitu po tejto výmeny. Aj keď politiky sa postupne otvoril, zmení forme nadmerného rastu a nerovnomerného rastu elektrolytický hliník. Éra "barbarské" rast produkcie elektrolytický hliník má prísť ku koncu.


V kontraste, carbon priemysel, najmä hliníka anódy, ktoré úzko súvisia s trhu elektrolytický hliník má celkovú kapacitu približne 26.215 miliónov ton v roku 2018, 8,02% nárast za rovnaké obdobie v roku 2017. Hoci politiky ochrany životného prostredia "2 + 26", tam je ešte žiadny blok rozšírenie impulz.


V reťazci výroby a trávenie, elektrolytické hliníkové výrobná kapacita nebude mať moc vplyv na carbon priemysel v krátkodobom horizonte, ale v dlhodobom horizonte, ak carbon priemysel naďalej zachovať dynamiku, Čína elektrolytické hliníkové trh s mierne kapacity nebude spokojný. Dopyt na trhu uhlíka podnikov, ak spoločnosť nesnaží iných kanálov, je nebezpečný!


Ďalší bod si zaslúži pozornosť je, že vo veľkom meradle elektrolytický hliník rastlín s silnú pevnosť má silný záujem o výstavbu Predpečené anódy. Komerčné anódy produkcia od januára do júna 2018 je znížená v porovnaní so 17 rokov a zvýšenie podpory schopnosti anóda je uzavreté. , 224,400 ton. V prípade elektriny nákladov, veľké hliníkové rastliny sú pravdepodobne zvážiť podporu výstavby anódy v dlhodobom horizonte.