Hliníková fólia bola široko používaná


Štyri spôsoby použitia hliníkovej fólie sú:

Klimatizácia fólia

Klimatizačná fólia je špeciálnym údajom plôšky výmenníka tepla pre klimatizačné zariadenie a skoré použitie fólie klimatizácie je fólia. Aby sa zlepšil vzhľad fóliového výkonu, pred vytvorením anorganického povlaku proti korózii a hydrofilného organického povlaku sa vytvorí hydrofilná fólia. Súčasná hydrofilná fólia zodpovedá celkovému množstvu klimatizačného zariadenia v pomere% 1, jeho pomer využitia bude ďalej pokračovať. Hliníková fólia Existuje aj druh hydrofóbnej fólie, takže hladká plocha má hydrofóbnu funkciu, aby sa zabránilo priľnutiu kondenzačnej vody. Pretože hydrofóbna fólia zlepšuje vzhľad zručností rozmrazovania, ktoré sa majú ďalej diskutovať, súčasná prax produkuje málo.

Hrúbka fólie klimatizácie je 0,1 až 0,15 mm. S rozvojom zručností, klimatizácia fólie na ďalšie znižovanie trendu, Japonsko dnes vedúci produkt hrúbky 0,09 mm. Hliníková fólia V extrémne tenkom stave musí mať hliníková fólia dobrá tvarovateľnosť, jeho usporiadanie a výkon je potrebný dokonca, metalurgická chyba je málo, každá anizotropia je malá, spoločne potrebuje intenzitu vysokú, ťažnosť je dobrá, hrúbka Je homogénna, rovinnosť je dobrá. Klimatizačná fólia štandard a zliatina relatívne jednotné, vhodné pre veľkoplošnú výrobu, ale jeho sezónne silné, o klimatizačných fóliových profesionálnych výrobcov, hliníková fólia, je ťažké riešiť špičkové sezóny dopytu a chladnej sezóny takmer žiadny rozpor.

Kvôli slabým potrebám akciového trhu v posledných rokoch bola výrobná kapacita čínskej klimatizačnej fólie a technická úroveň nepretržitého pokroku vytvorená v skupinách veľkých a stredných škôl s nízkou výrobou klimatizačných fólií, Spoločnosti ako je hliník zo Severnej Číny, kvalita výrobku Bohai Aluminium dosiahla svetovú špičkovú úroveň. Keďže domáca výrobná kapacita je nadmerná, konkurencia na trhu je nezvyčajne tvrdá.

II. Baliaca fólia na cigarety

Čína je najväčšou výrobou a spotrebou cigariet na svete, v súčasnosti má Čína 146 veľkých tovární na cigarety, ročná produkcia 34 miliónov veľkých kartónov cigariet, základná voľba balenia cigaretových fólií, v ktorej je 30% vybraná striekacia fólia, hliníková fólia 70 % Používania kalandrovania hliníkových fólií, kalandrovanie spotreby hliníkových fólií 35 000 ton, po ktorom nasleduje nárast občianskeho zdravotného uvedomenia a zahraničného importu cigariet, dymová fólia musí pridať výrazné spomalenie, hliníková fólia odhadovaná v posledných rokoch bude mierne pridaný. Čínska cigaretová fólia na balenie cigariet predstavovala celkovo 70 fólií, súčasné domáce dve alebo tri spoločnosti môžu vyrábať vysokokvalitnú tabakovú fóliu, úroveň kvalifikácie a vhodnú na svetovej úrovni, ale celková kvalita domácej tabakovej fólie a svetovej normy má Určitej vzdialenosti.

III. Dekoratívna fólia

Dekoratívna fólia je hliníkovo-plastový kompozit s využitím dekoratívnych materiálov, použitie hliníkovej fólie s dobrým, ľahkým a tepelným odrazom. Najprv sa používa na konštrukciu, dekoráciu nábytku a súčasť balenia darčekovej škatule. Dekorácie fólie v čínskom stavebníctve v použití začiatku 90-tych rokov, od Šanghaja, Pekingu, Guangzhou a ďalších centrálnych miest na rýchle rozšírenie krajiny, v posledných rokoch je potrebné zvýšiť objem, zvyčajne ako vnútorná stena budovy A informácie interiéru interiéru nábytku, v obchodnej organizácii fasády a dekorácie interiéru je tiež široko používaný

Dekoratívna fólia s tepelnou izoláciou, vlhkosťou, hlukom, požiarom a ľahko sa čistí a ďalšie výhody a vzhľad luxusu, spracovateľských zariadení, rýchlosti stavebných zariadení. V súčasnej dobe čínska konštrukcia, dekorácie priemyslu vytvoril použitie dekoratívne fólie šialenstvo. Hliníková fólia Po rýchlom rozvoji stavebného priemyslu v Číne a neustále popularizácii dekoratívnej fólie sa výrazne zvýši potreba dekoračnej fólie. Iné, výber dekorácie fólie balenie darčeky v cudzích krajinách veľmi populárne, v posledných rokoch v rýchlom rozvoji Číny, očakáva sa, že lepšiu víziu.

IV. Káblový FOIL

Káblová fólia je použitie hliníkových fólií vzduchotesné a tieniace, jednostranné alebo obojstranné potiahnutie na plastovú fóliu, zložené z hliníkovej # plastovej kompozitnej fólie, ktorý sa používa ako kábel štít. Káblová fólia potrebuje vonkajší vzhľad, aby mal malé množstvo oleja, neobsahuje žiadne otvory, má vysoký mechanický výkon, celková potreba kvality nie je vysoká, ale na dĺžku potrebuje extrémne zadné.

V súčasnosti sa môžu vyrábať domáce vedúce valcovne valcov, univerzálna mlyn a hrubovačka hliníkových fólií, ale rast nákupného centra je slabý, domáce potreby 25 000 ton za rok.

Hliníková fólia má rozmanité klasifikácie, odlišná hliníková fólia má tiež odlišnú úlohu. Nasledujúca jednoduchá klasifikácia hliníkovej fólie, len pre referencie!

Podľa hrúbky hliníkovej fólie je možné klasifikovať tvar, stav alebo materiál.

Hliníková fólia Podľa rozdielu hrúbky je možné rozdeliť na hrubú fóliu, fóliu s 0 fóliou a dvojitú fóliu. ① silná fólia: hrúbka 0. 1 ~ 0. 2 mm fólie. ② Single 0 fólie: hrúbka 0. OLMM a menšia ako 0. 1mm / fólia. ③ Dvojitá fólia: Takzvaná dvojitá fólia je v hrúbke MM ako jednotka merania, keď desatinná čiarka má dve nulové fólie, zvyčajne hrúbku menšiu ako 0,0075 mm. Hliníková fólia Ak je vyjadrená v angličtine, hrubá fólia sa nazýva "ťažká rozchodová vrstva", jediná 0 fólia sa nazýva "Stredná obrysová vrstva" a dvojitá fólia sa nazýva "svetlovlaska". Zahraničná niekedy hrúbka hliníkovej fólie ≤ 40ltm nazývaná fólia s ľahkým rozchodom a hrúbka hliníkovej fólie> 40BTM kolektívne známa ako ťažká obruba.

Hliníková fólia podľa tvaru sa dá rozdeliť na valcovanú hliníkovú fóliu a vločkovú fóliu. Hliníková fólia hlboké spracovanie vlny väčšina role-ako dodávky, hliníková fólia len niekoľko remeselníckych obalov príležitostne len s vločkovou fóliou.

Hliníková fólia Podľa stavu možno rozdeliť na tvrdú fóliu, polotuhú fóliu a mäkkú fóliu. ① tvrdú fóliu: Po valcovaní bez mäkčenia (žíhanie) hliníkovej fólie, bez odmasťovania, povrch reziduálnej šantou. Preto, tvrdé fólie v tlači, laminovanie, poťahovanie musí byť vykonané pred odmasťovaním ošetrenie, ak sa používa na formovanie spracovania možno priamo použiť. ② polotuhá fólia: tvrdosť (alebo pevnosť) hliníkovej fólie medzi tvrdou fóliou a mäkkou fóliou, zvyčajne používaná na tvarovanie spracovania. ③ Mäkká fólia: Po valcovaní po úplnom žíhaní a zmäkčenej hliníkovej fólii je materiál mäkký, povrch nie je zvyškovým olejom. V súčasnosti sa väčšina oblastí použitia, ako je balenie, laminovanie, elektrické materiály, používa v mäkkej fólii.

Hliníková fólia Podľa stavu povrchu je možné rozdeliť na jednu ľahkú hliníkovú fóliu a dve ľahké hliníkové fólie. ① jedna strana svetlej hliníkovej fólie: Dvojitá valcovaná hliníková fólia, po objeme svetla, - povrchové vlasy, ako napríklad hliníková fólia sa nazýva ľahká hliníková fólia. Hrúbka ľahkej fólie zvyčajne nepresahuje 0,25 mm. ② Obojstranná ľahká hliníková fólia: Jednostranová hliníková fólia valcovania, oba maľovanie a valcový kontakt, hliníková fólia na oboch stranách povrchovej drsnosti valcov sú rozdelené na zrkadlovú hliníkovú hliníkovú fóliu s povrchovou úpravou a obyčajnú obojstrannú ľahkú hliníkovú fóliu. Dve hrúbky povrchovej hliníkovej hliníkovej fólie nie sú vo všeobecnosti menšie ako 0,1 mm.

Hliníková fólia Podľa stavu možno rozdeliť na fóliu prvkov, reliéfnu fóliu, kompozitnú fóliu, potiahnutú fóliu, farebnú hliníkovú fóliu a potlačenú hliníkovú fóliu. ① fólie: Po valcovaní, hliníkovej fólie žiadne ďalšie spracovanie hliníkovej fólie, tiež známy ako ľahká fólia. ② Reliéfna fólia: Povrch je reliéfny rôznymi vzormi hliníkovej fólie. ③ Kompozitná fólia: hliníková fólia a papier, plastová fólia, lepenka z laminovanej hliníkovej fólie. ④ Povrstvená fólia: Povrch je potiahnutý rôznymi typmi živice alebo lakovej fólie. ⑤ Farebná hliníková fólia: povrch je potiahnutý jedinou farbou hliníkovej fólie. ⑥ Tlač hliníka fólie: tlačou na povrchu, aby sa vytvorili rôzne vzory, vzory, text alebo obrázok hliníkovej fólie, môže byť farba, až 12 druhov farieb.

Hliníková fólia s nízkou hmotnosťou, vzduchotesné a opláštením dobrých a tak na rade výhod v mnohých odvetviach národného hospodárstva a každodenného života ľudí, aby získali širokú škálu aplikácií, ale v súčasnosti sa používa hlavne v obaloch, Elektromechaniky a výstavby troch hlavných oblastí.