Hliníková fólia je vysoko odolná voči bariéram


Hliníková fólia je vyrobená z hrúbky 0,4 ~ 0,7 mm (viac s priemerom 0,5 mm) priemyselného čistého hliníka cez množstvo redukcií za studena a je vyrobená z kovovej fólie Rao. Hliníková fólia v kovu môže byť použitá pri výrobe nového ľahko odtrhávacieho veka a utesnenej fólie v plechovkách. Hliníková fólia na kovové plechovky, hrúbka je 0,06 ~ 0,09 mm. Ďalšia malá séria pre každého predstaví použitie hliníkovej fólie a rôzne vlastnosti hliníkovej fólie.

Hliníková fólia Použitie

1. Klimatizácia fólia

Klimatizačná fólia sa používa pri výrobe klimatizácie, ktorá je dôležitou súčasťou klimatizačného zariadenia - špeciálneho výrobného materiálu výmenníka tepla. Klimatizačná fólia je druh hliníkovej fólie s menej metalurgickými poruchami a lepšou ťažnosťou, takže má dobrú tvarovateľnosť pri spracovaní, hliníková fólia a hliníková fólia sú veľmi jednotné. Po antikoróznom a inom spracovaní má klimatizačná fólia dobrý povrchový výkon. Všeobecne povedané, hrúbka fólie klimatizačnej jednotky je medzi 0,10-0,15 mm, hliníková fólia, ale vzhľadom na vynikajúcu technológiu spracovania má hrúbka klimatizačnej fólie klesajúci trend, ako je hrúbka klimatizačnej fólie vyrobenej v Japonsko môže dosiahnuť len 0,09 mm.

2, cigaretová obalová fólia

Tento druh hliníkovej fólie možno považovať za najbližší k nášmu každodennému životu, v cigaretovej škatuli môžeme vidieť použitie cigaretovej fólie. Najmä v domácom množstve cigaretového domáceho dopytu je množstvo vývozu veľké, preto aj náklady na balenie cigaretových fólií sú veľmi veľké. Všeobecne platí, že hliníková fólia 70% cigaretovej fólie je valcovaná hliníková fólia a ostatné 30% používa sprejovú fóliu. V súčasnej dobe existuje niekoľko firiem v domácej produkcie cigaretovej fólie môže dosiahnuť svetovej triedy úrovni, ale celkovo, priemerná kvalita vzdialenosti od svetovej úrovni je určitá medzera.

3. Dekoratívna fólia

Vďaka vynikajúcej farbe hliníkovej fólie je tiež dobrá odrazivosť svetla a tepla, môže sa použiť aj na dekoráciu, balenie atď. Okolo minulého storočia sa dekoračná fólia začala používať v dekoratívnom poli a potom sa rýchlo stala populárnou. Hliníková fólia Vzhľadom k tomu, že dekoratívna fólia má tiež antiseptické protipožiarne vlastnosti, tepelnú izoláciu a podobne, je jedným druhom vynikajúceho dekoratívneho materiálu. Okrem toho, balenie hliníkových fólií vynikajúce vysoko kvalitné, v posledných rokoch tiež postupne stal sa populárny.

4. Káblová fólia

Hliníková fólia môže byť tiež použitá ako štít na kábel kvôli jej tesnosti a tieneniu. Avšak pred použitím je potrebné hliníkové fólie pokryť spracovaním plastových fólií. Hliníková fólia Na káblovú hliníkovú fóliu, pokiaľ ide o dĺžku, mechanické vlastnosti, tesniaci výkon má určité požiadavky, najmä na dĺžku požiadaviek, ale aj veľmi prísne.

Rôzne vlastnosti hliníkovej fólie

1, mechanický

Mechanické vlastnosti hliníkovej fólie zahŕňajú hlavne pevnosť v ťahu, predĺženie, odolnosť voči trhline atď. Mechanické vlastnosti hliníkovej fólie sú určené hlavne hrúbkou, národná norma gb / t3189-2003 hliník a hliníková zliatina fólie, hliníková fólia pozdĺžne mechanické vlastnosti hliníkových fólií v Číne sú zodpovedajúco stanovené.

Celkovo je kvalita hliníkovej fólie ľahká, ťažnosť je dobrá, hrúbka je tenká, kvalita povrchu jednotky je malá. Ale silu je nízka, ľahko sa roztrhne, záhyby ľahko zlomí, produkuje oko, hliníková fólia preto všeobecne nepoužíva sama na zabalenie výrobku. Mnoho prípadov je spojených s iným plastovým filmom a papierom na prekonanie ich nedostatkov.

2. Vlastnosť s vysokou bariérou

Hliníková fólia s vodou, parou, svetlom, vôňou má vysokú bariéru a nie je ovplyvnená prostredím, teplotou a preto sa často používa na ochranu balenia, nepriepustného obalu, aby sa zabránilo obsahu obalu absorpcie vlhkosti, Oxidácia hliníkovej fólie a zhoršovanie prchavosti. Zvlášť vhodné pre potravinové vysokoteplotné sterilizačné obaly na varenie.

3. Odolnosť voči korózii

Povrchová vrstva z oxidu hlinitého, vytvorená prirodzeným oxidom, môže vytvárať oxidový film ďalej zabrániť pokračovaniu oxidácie, preto obsah balenia má vyššiu kyslosť alebo zásaditosť, často na povrchovom povlaku na ochranu povlaku alebo potiahnutého PE tak, aby zlepšiť odolnosť voči korózii.

4, tepelne odolné, odolné voči nízkej teplote

Vysoká teplota a nízka teplota hliníkovej fólie sú stabilné, teplota sa nezmenšuje a deformuje súčasne pri -73 ~ 371 ° C a má dobrú tepelnú vodivosť, jej tepelná vodivosť môže dosiahnuť 55%. Preto je možné použiť na varenie pri vysokej teplote alebo na iné spracovanie za tepla, ale môže sa použiť aj v chladiarenských obaloch.

5. Stínovanie

Hliníková fólia má dobrú tieňovanie, jej odrazivosť môže dosahovať až 95%, zatiaľ čo vzhľad strieborno-bieleho kovového lesku, prostredníctvom povrchovej tlače môže vykazovať dobrú dekoráciu obalu, takže hliníková fólia je tiež vysoko kvalitná obalových materiálov.