Hliníková doska je široko používaná

Hliníková doska, ako to naznačuje názov, sa týka použitia materiálu z hliníkovej alebo zliatiny hliníka vyrobenej z materiálu typu dosky. Alebo sa vyrába procesom ohrevu, valcovania a vyrovnávania alebo tepelného starnutia v tuhom roztoku z hliníkového plechu.

Hliníková doska sa vzťahuje na použitie materiálu z čistého hliníka alebo hliníkovej zliatiny prostredníctvom tlakového obrábania (rezanie alebo pílenie), aby sa získal prierez obdĺžnikového materiálu s rovnomernou hrúbkou. Hliníkové plechy Medzinárodné hrúbky sú 0,2mm nad 500mm, šírka 200mm nad dĺžkou 16m hliníkového materiálu z hliníkového plechu alebo hliníkového plechu. 0,2 mm nižšie je hliníková fólia, hliníkový plech šírka je materiál čaty alebo páska.

Použitie hliníkovej dosky

1 osvetlenie 2, slnečná reflexná fólia 3, architektonický vzhľad 4, interiérová výzdoba: strop, metop a pod. 5, nábytok, Ambry 6, výťah 7, značka, typový štít, taška 8, : ako je rámček 10, domáce spotrebiče: chladničky, mikrovlnné rúry, audio zariadenia atď. 11. Letecký a kozmický aspekt a vojenské aspekty, napríklad čínska veľká výroba lietadiel, séria kozmických lodí Shenzu, satelit a tak ďalej. 12, spracovanie mechanických častí 13, výroba foriem 14, hliníkový plech chemický / izolačný potrubný povlak.

Hliníková doska sa vzťahuje na použitie materiálu z čistého hliníka alebo zliatiny hliníka prostredníctvom tlakového obrábania (rez alebo pílenie), aby sa získal prierez obdĺžnikového, obdĺžnikového materiálu s rovnomernou hrúbkou. Medzinárodný zvyk, aby hrúbka bola o 0,2 mm vyššie, 500 mm nižšie, šírka 200 mm nad dĺžkou 16 m v hliníkovom materiáli zvanom hliníkový plech alebo hliníkový plech, hliníková fólia 0,2 mm nižšia je hliníková fólia, hliníková fólia 200 mm šírka je materiál čaty alebo pás (určite s veľkým pokrokom zariadenia, čo najširšie môže robiť 600 mm čatový materiál je tiež veľa).

Hliníkové platne sú zvyčajne rozdelené do nasledujúcich dvoch typov:

Podľa zloženia zliatiny:

Vysoko čistá hliníková doska (od 99,9% nad obsahom valcovania hliníka s vysokou čistotou)

Čistá hliníková doska (pozostávajúca z valcovania čistého hliníka)

Hliníková doska z hliníka (z hliníka a pomocných zliatin, hliníkový plech zvyčajne s hliníkom, meďou, hliníkom, kremíkom, hliníkom, horčíkom atď.)

Kompozitný hliníkový plech alebo zváraný plech (pre špeciálne hliníkové fóliové materiály pomocou viacerých materiálov)

Hliníkový hliníkový plech (hliníkový plech pokrytý tenkou hliníkovou fóliou na špeciálne použitie)

2. Podľa hrúbky: (jednotka mm)

List (hliníkový plech) 0,15-2,0

Konvenčná doska (hliníkový plech) 2,0-6,0

Stredná doska (hliníková doska) 6,0 - 25,0

Hrúbka dosky (hliníková doska) 25-200