Hliníková doska je široko používaná v civilnej konštrukcii

Hliníková doska, ako to naznačuje názov, sa týka použitia materiálu z hliníkovej alebo zliatiny hliníka vyrobenej z materiálu typu dosky. Alebo sa vyrába procesom vyhrievania, valcovania a narovnávania, hliníkového plechu alebo tepla starnutia v tuhom roztoku z hliníkových doskových výrobkov.

Hliníková doska používaná v budove obsahuje jednovrstvovú hliníkovú platňu, kompozitnú hliníkovú platňu a iné materiály, zvyčajne sa vzťahuje na jednu vrstvu hliníka (známu aj ako hliníková doska alebo čistá hliníková doska), ktorá sa viac používa na dekoráciu budov, v posledných rokoch v hliníkovom plechu závesné steny jednovrstvové hliníkové dosky viac vidieť. Hliníková závesná stena je tiež tvarom závesnej steny, jednoducho sa používa hliníková doska namiesto sklenenej záclonovej steny, hliníková závesná stena sa používa na pokrytie steny a bez svetelnej steny. Hliníkový plech, ako napríklad Svetové obchodné centrum v Guangzhou, používa továreň na výrobu dosiek z juhozápadného hliníka s rôznym radiánom takmer 150 ton hliníka, povrch s použitím elektrostatického striekania. Hliníková opona v zahraničných krajinách používa jednovrstvový hliníkový plech. Jednovrstvové hliníkové dosky všeobecne používajú čistý hliník. Hliníková doska hrúbky 3 mm, aby sa posilnila hliníková doska pevnosť, na zadnej strane hliníkovej dosky, hliníkové plechy musia byť nainštalované armatúry (teraz niektorí výrobcovia sú nepríjemné), zosilnené hrubými hliníkovými pásmi, najskôr s bleskom zvárač na zváranie matice na zadnej strane hliníkovej dosky a potom na vystuženú tyč hliníkovej vŕtaciej dierky do skrutiek upevnených skrutkami.

Hrúbka hliníkovej dosky: 0.15mm-500mm, šírka: 100mm-2000mm, dĺžka: 1000mm-9000mm.

Najväčšou vlastnosťou hliníkovej dosky je nízka hmotnosť, len 1/3 ocele a pevnosť (pomer medze pevnosti k podielu) môže dosiahnuť alebo prekročiť konštrukčnú oceľ. Po druhé, hliníková doska je ľahko spracovateľná do rôznych tvarov, môže sa prispôsobiť rôznym technológiám pripojenia, aby sa využila ekonomicky najvýhodnejšia a najdôležitejšia časť, aby sa vytvoril priaznivý predpoklad. Preto použitie hliníkovej zliatiny môže nielen výrazne znížiť hmotnosť budov, šetriť stavebné materiály, ale tiež znížiť dopravu komponentov, inštalačné práce, hliníkové plechy zrýchlenie výstavby pokrok. Ekonomický efekt je zjavnejší v horských a odľahlých oblastiach, kde je nepríjemné zemetrasenie a doprava. Hliníkový plechový lesk Krásna, dobrá odolnosť proti erózii, odrazivosť svetla a tepla pri vysokej absorpcii zvuku prostredníctvom chemických a elektrochemických metód môže získať rôzne farby. Preto je hliníková doska široko používaná v priemyselnej a občianskej výstavbe strešných krytín, stien, dverí a okien, kostrových skríň, interiérových a exteriérových dekoratívnych panelov z hliníkového plechu, stropov, stropov, zábradlí zábradlí, vnútorného nábytku, skladových kontajnerov, v budove.