Hliníkové profily majú vynikajúcu odolnosť voči koróziiCharakteristiky hliníkových profilov

Odolnosť proti korózii: Hustota hliníkových profilov je iba 2,7 g/cm3, o hustotu ocele, medi a mosadze (7.83 g/cm3, 8,93 g/cm3), 1/3. Vo väčšine environmentálnych podmienok, hliník môže ukázať vynikajúcu odolnosť voči korózii, vrátane vzduchu, vody (alebo náleve), ropný chémie a mnoho chemických systémov.

Vodivosť: Hliníkové profily sú často vybraná kvôli ich vynikajúce elektrickej vodivosti. Hliníkový profil vodivosť hliníka je takmer dvakrát vždy na základe rovnakú váhu, že medi.

Tepelnej vodivosti: Tepelná vodivosť z hliníkovej zliatiny je o $number medi, čo je prospešné pre výrobu výmenníky tepla, odparky, výhrevné spotrebiče, riadom, a hlavy valcov a chladiča auta.

Non-feromagnetických: Hliník feromagnetických, ktorá je dôležitou súčasťou elektrického a elektronického priemyslu. Hliníkové profily nie sú spontánne, čo je dôležité pre aplikácie zahŕňajúce manipulácie alebo kontaktu s horľavými a výbušnými materiálmi.

Nelepivosti: Nelepivosti hliníkových profilov je vynikajúci. Všetky druhy deformované hliníkovej zliatiny liate hliníkové zliatiny, ako aj v jednotlivých štátoch po výstup týchto zliatin, hliníkové profily rezné vlastnosti sa značne líšia, čo vyžaduje špeciálne obrábacie stroje alebo techniky.

Tvarovateľnosti: Špecifická pevnosť, medza klzu, ťažnosť a zodpovedajúce spracovanie, kalenie sadzba diktovať variácie prípustná deformácia.

Recyklácia: Hliník má veľmi vysoké využitie, charakteristika recyklovaného hliníka a surového hliníka takmer žiadny rozdiel.

V posledných rokoch, hliníkové profily používané v farba hliník, kompozitné hliník, hliníkový profil kompozitné dvere okenné rámy, hliníkové zliatiny šablóny a jeho nasledujúce výhody v stavebníctve namiesto oceľové, železné materiály.

1. zníženie počtu pracovníkov a plesne

Podľa štatistík, plochu plechu podvozok potrebuje asi 40 párov plesne, hliníkový profil a použiť hliníkový profil konštrukcie až 20 párov

2. zjednodušiť proces výroby

Pretože hliníkový profil štruktúry iba potreby procesu spracovania, vysekávanie, dierovanie a veľmi málo ohýba, spracovanie je jednoduché, zhromaždenie je pohodlné, vyhýba irídium gold štruktúra mnohých procesov spracovania, príčiny výroby proces výrazne zjednodušiť. V rovnakom čase, hliníkový profil veľký počet ručné ovládanie intenzity práce plechu, nielen zlepšiť efektivitu výroby a uľahčiť využívanie automatizovaných výrobných metód.

3. uľahčuje štandardizácia, zovšeobecnenie a serializácia

4. znížiť hmotnosť zariadenia

Podľa štatistík, elektronický prístroj podvozku pomocou hliník profil štruktúru, ako pôvodný yo-black metal plechu hmotnosť asi 60% ľahší.

5. zjednodušený náčrt návrhového procesu

Z dôvodu použitia hliníkových profilov podľa rôznych potrieb, uplatňovania zásady stavebných jednotiek do rôznych typov štrukturálne, zjednodušené dizajn, skrátenie výrobného cyklu a štruktúru listu vyhnúť zložitej štruktúre, široký sortiment dielov, hliníkový profil dizajn záťaž a niekoľko nedostatkov.

6. jednoduché ukladanie a prepravu

7. Uložiť materiál.

S stály, trvalý a rýchly rozvoj Číny národného hospodárstva a špičkové technológie, Čína je hliníkový profil priemyslu rýchlo rozvíja. V nepretržitej rekonštrukcie stavebných výrobkov, sa široko používa.