Hliníkové krúžky môžu byť vyrobené do pneumatík pre osobné automobily

Hliníkový krúžok je vysoko kvalitné pneumatiky vo vnútri kovového krúžku, predpísané pre praktické použitie vysoko kvalitných automobilov, hliníkové svetlo a krásne, hliníkový kruh spojený so špeciálnym rozprašovačom prášku, lak je viac ľahký po lisovaní, jeho vzhľad ako Krásny ornament. Ako pneumatiky pre automobily, tvrdosť odchýlky, ľahké deformácie, ale môže byť opravená.

Teraz v high-end automobily, sú vákuové pneumatiky, a jeho predpoklad musí byť hliníkový krúžok, pečať je dosť. Ekonomické auto na trhu je oceľový krúžok, jeho tvrdosť je dobrá, ale nie krásna, ale cena je nízka, zlomená po zmene a hliníkový prstenec na Chen Ben relatívne vysoký, hliníkový krúžok Porsche 911 asi 1W-2W Zatiaľ čo bežné high-class auto je relatívne lacné, ako napríklad Dongfeng Honda CRV, jeho hliníkový krúžok asi 1000 alebo tak.

Hliníkový krúžok do pneumatiky pred nedostatkom plynu, pneumatika nemôže byť pokrytá hliníkovým krúžkom, takže pneumatika bude ťažké hrať vzduchotesný efekt, hliníkový kruh s všeobecným nafukovacím spôsobom nie je schopný naplniť pneumatiky hore, takže Pomocou bežne známeho nástroja "Plynová cievka" na dokončenie inštalácie perličiek.

Hliníkový krúžok do špecifikácie 205 / 40ZR17 špecifikácie pneumatiky, bez nafúknutia pred behúňom a hliníkovým krúžkom medzi medzerou, môžete jasne vidieť, že behúň nemôže byť úplne pokrytý hliníkový krúžok a medzera nie je obyčajne malá.

Vzduchový prask môže okamžite naplniť veľké množstvo vzduchu do pneumatiky, takže stenu pneumatiky a zobák možno rýchlo zakryť na hliníkovom krúžku, aby sa vytvorila vzduchotesnosť, ale použitie tejto metódy na nafúknutie podmienok pneumatiky Sú obmedzené, je strata flexibility starých pneumatík, medzeru šírku guľôčok nemôže byť príliš veľká, vyššie uvedené podmienky boli dosť tesné, a tenšie ako tenké pneumatiky, hliník kruhu rozdiel medzi šírkou nižšie prípustné Hodnota je to preto, že behúň nestačí na pokrytie hliníka Časť kruhu je nahradená stenou pneumatiky, bočnica je tenká vzhľadom k rozšíreniu šírky menšieho, prirodzene sa nedá vyrovnať s príliš veľkým rozdielom šírky guľôčky. Vzhľadom na to, že metóda kombinácie korálkov je v rozpore s použitím špecifikácií pneumatík, tak navrhujem, aby šírka medzery bola v poriadku, napokon, že stena pneumatík je zraniteľnejšou časťou pneumatiky a pôvodnou funkciou je absorbovanie odrazu cesty , Namiesto rozptýlenia alebo trenia. Na zabezpečenie bezpečnosti dopravy používajte rozdiel v šírke guľôčok alebo nie viac ako 35 mm vhodnejší.

Ako urobiť hliníkový krúžok

Je ťažké rozpoznať hliníkový krúžok voľným okom. Hliníkový kruh Existuje spôsob, ako identifikovať hliníkový krúžok s trachomom alebo bez neho, hliníkový kruh vybavený pneumatikami po hraní dostatkom plynu, na vode, aby sa zistilo, či nie je bublina von, je dobrý kruh. Pretože hliníkový krúžok je vyhozený, je nevyhnutné, aby existoval trachóm.