Hliníkové šablóny na trhu vstupujú do obdobia vypuknutia, priemyselné spoločnosti sú príťažlivé príležitosti

Aj keď začiatok odvetvia debnenia z hliníkovej zliatiny nie je dlhý, v posledných rokoch s podporou zelených budov predstavuje do roku 2017 asi 20% celého trhu so šablónami, čo viedlo k vypuknutiu ohniska. Zároveň sa postupne rozširuje aplikačný rozsah, od civilných budov po verejné budovy, podzemné dráhy, tunely a ďalšie projekty začali používať hliníkové debnenie, vedúce podniky v priemysle uviedli možnosti rozvoja.


Ako nová technológia pre stavbu zelených budov sa debnenie z hliníkových zliatin vyvíja už viac ako 50 rokov v zahraničí. V posledných rokoch, s rastúcim povedomím o ochrane životného prostredia vo všetkých oblastiach života, politika neustále podporovala rozvoj nízkouhlíkového hospodárstva. V posledných rokoch dosiahla v Číne prelomový vývoj. Pri stavebnom procese sa v porovnaní s tradičným dreveným debnením môže debnenie z hliníkovej zliatiny priamo tvarovať bez sekundárnych omietkových stavebných prác a má výhodu, že je menej deformovateľná, dlhšia životnosť a trvácnosť. Aj keď spĺňa požiadavky na zníženie emisií s nízkymi emisiami uhlíka a zelenú konštrukciu, zlepšuje aj účinnosť v stavebníctve a perspektíva uplatnenia na trhu je veľmi široká.


Známe domáce vývojári podporili rozvoj hliníkového debnenia. Realitné spoločnosti vrátane spoločnosti Vanke, Poly a China Resources začali podporovať aplikácie hliníkových debnení vo svojich príslušných rozvojových projektoch. Veľké stavebné balíky, ako je Čína Construction, Čínska železničná výstavba a Čínska dopravná výstavba, prijali hliníkové debnenie ako záruku kvality stavby.


Podľa údajov Združenia čínskeho debnenia na lešenie v roku 2017 sa na aplikáciu hliníkových debniacich výrobkov podieľalo viac ako 30 provincií, obcí a autonómnych oblastí v Číne a existuje viac ako 500 výrobcov súvisiacich s hliníkovými šablónmi, ktoré ešte stále urýchľujú rast.


Tešíme sa na prehĺbenie spolupráce s našimi partnermi, a to nielen na vybudovanie platformy pre spoluprácu pre nadväzujúce a nadväzujúce podniky, ale aj na zníženie nadmernej spotreby a odpadu z drevných zdrojov a na podporu odvetvia hliníkového debnenia, aby sa naďalej čoraz viac a silnejšie.