Prehľad hliníka

Hliník: najdôležitejším znakom hliníkového plechu je nízka hmotnosť, približne 20 stupňov pri izbovej teplote a hustote 2,7. Keď je teplota 700 ° C, hustota je 2,373. Hustota hárku 99,5% je 2,71. Hustota je približne 1/3 bežného kovu. Vodivosť bežne používaného hliníkového drôtu je asi 61% medi. Tepelná vodivosť hliníka je polovica striebra.


aluminum sheet 1100.png


Čistý hliníkový plech je veľmi mäkký a má nízku pevnosť, ale má dobrú ťažnosť. Hliníkový plech môže byť nasávaný do vlákien a valcovaných fólií. Hliníkový plech je široko používaný v priemysle drôtov, káblov a obalov. Elektrická vodivosť hliníkového plechu tvorí dve tretiny medi a jeho hustota je jedna tretina, takže hliník bude mať rovnakú kvalitu a rovnakú dĺžku v porovnaní s meďou, vodivá kapacita hliníka je dvakrát väčšia ako meď a cena je nízka , Preto oblasť vysokonapäťových vedení vyrobených z hliníka môže byť úsporou nákladov.


aluminum coil.png


Halogénová tepelná vodivosť je 3 krát väčšia ako železo. Hliníkové plechy bežne používané v priemysle, rôzne výmenníky tepla, chladiace materiály atď. Veľa riadu pre domácnosť sú vyrobené z hliníkového kruhu. V porovnaní so železom nie je hliníkový plech ľahko rezistentný, aby sa predĺžila životnosť. Hliníkový prášok má strieborno-biely lesk, ktorý sa často používa ako výbušná zmes, pretože hliník sa spaľuje v oxidácii, aby vyžaroval jasné biele svetlo a uvoľnil teplo.

aluminum sheet.jpg

Čistý bod topenia hliníka je 660 ° C. 99,5 bod topenia hliníka je 655 ° C. Hliníkový bod varu je 2060 ℃.

V metalurgickom priemysle sa oceľový priemyselný hliník používa ako deoxidátor, lesklý hliníkový plech má dobré reflexné vlastnosti a používa sa pri výrobe zrkadiel.

aluminum sheet.jpg