Rozsah aplikácií a vývoj História hliníkových dyhových opláštených stien


Hliníková doska opláštenia má jedinečnú štruktúru, bohatú a dlhotrvajúcu farbu a vzhľad a tvar môžu byť diverzifikované a dokonale kombinované so skleneným materiálom a materiálom kamennej opony. Jeho dokonalý vzhľad a vynikajúca kvalita robia to medzi majiteľmi populárne. Jeho nízka hmotnosť je len jedna pätina mramoru, jedna tretina steny sklenenej opony, čo značne znižuje zaťaženie stavebnej konštrukcie a základov a náklady na údržbu. Nízka cena je vyššia. Nižšie by som sa s vami radi podelil o "rozsah použitia a históriu vývoja hliníkovej dyhovej konštrukcie", dúfam, že vám pomôžem.


Po prvé, proces spracovania hliníkovej dosky opláštených stien môže byť rozdelený na dve metódy, jedna je anodizujúca a druhá je elektrostatické postrekovanie. Film s eloxovaným oxidom je všeobecne nad 12 μm, farba je len bronzová a biela, farba je monotónna a závažnejšia nevýhoda je, že farba každého povrchu hliníkovej dosky je odlišná a mnohé kusy panelov obkladových stien sa spoja do formy celkový efekt oplnenej steny. Veľmi škaredý.


Tento nedostatok možno povedať, že nie je možné odstrániť, nie je spôsobený výrobnou technológiou, ale pretože hliníková doska nie je zložená z čísla šarže, chemického zloženia, existujú malé rozdiely a súčasná hustota elektrolytického článku počas oxidácie nie je úplne rovnaké, takže Farba po okysličovaní je trochu iná a jeden list nemusí byť zrejmé. Ak sú všetky usporiadané spoločne, je to veľmi zrejmé. Z tohto dôvodu nesmie byť povrchová úprava hliníkovej dosky hliníkovej oponnej steny eloxovaná.


Hliníková dyha z okennej steny je zvyčajne z hliníkovej platne 2 - 4 mm. Pri výrobe stenovej dosky sa najskôr spracovanie plechu vykoná podľa požiadaviek druhotného dizajnu a štyri rohy sa zvárajú vysokým tlakom do tesnej drážky. Upevňovacie skrutky výstužných rebier sú vyhradené pomocou elektrického zvárania a pripevnenia na zadnej strane dosky. Po dokončení plechov sa farbivo s fluórovanými uhľovodíkmi rozprašuje. Vo všeobecnosti sú dve vrstvy a tri vrstvy a hrúbka filmu je 30 až 40 μm. Dyha z hliníkovej zliatiny sa ľahko spracováva na zakrivené a viacnásobne zložené alebo ostré uhly, ktoré sa môžu prispôsobiť potrebám dnešnej neustále sa meniacej dekorácie vonkajšej steny a majú bohatú farbu. Môže byť ľubovoľne vybraná podľa návrhu a požiadaviek vlastníka, čo skutočne rozširuje architektov. Náš dizajnový priestor.


Ďalším spôsobom povrchovej úpravy hliníkových dýh na fasáde je elektrostatické striekanie. Postrek je rozdelený na práškové postrekovanie a postrekovanie kvapalinou. Materiály na postrek prášku pozostávajú hlavne z polyuretánu, vytláčacej živice, epoxidovej živice a ďalších surovín s vysokými farebnými retenčnými pigmentmi a môžu sa získať desiatky rôznych farieb rozprašovacieho prášku.


Postrekovaný prášok je odolný proti kolízii a oderu. Pri náraze o 50 kg sa hliníková doska deformuje, rozprašovaná vrstva nemá žiadne praskliny, žiadna padajúca vrstva nie je neporušená a je odolná voči zriedenej kyseline a malte. Nedostatky sa obávajú dlhodobej expozície ultrafialovému svetlu. Práškový sprej vyrábaný mnohými domácimi výrobcami má veľmi odlišnú váhu. Niektoré prášky obsahujú zlatý prach. Keď je prášok zavesený na stenu, mení sa s uhlom slnečného svetla. V priebehu dňa dochádza k zmenám a súmraku a farebná hĺbka steny sa mení. Na upútanie pozornosti použite práškovú farbu.


V súčasnosti sa stavebný priemysel stal hotspotom spotreby Číny a významným bodom hospodárskeho rastu. Domáca dopyt bude rásť neustále. Vďaka transformácii starých miest a budovaniu nových miest bude celkový objem hliníkových optických stien na trhu naďalej rásť.


Hliníková dyha s okennými stenami má veľmi ľahký materiál a vynikajúce praktické vlastnosti, ako je oheň, vlhkosť, zvuková izolácia atď. A jeho potenciál je tiež veľmi veľký. V súčasnosti sú čínske otázky ochrany životného prostredia popredné a rozpor medzi ponukou a dopytom po energii je čoraz dôležitejší. Štát pripisuje veľký význam udržateľnému využívaniu energie a ochrany životného prostredia a zaviedol rad opatrení na ochranu energie a ochrany životného prostredia.


Výrobky z hliníkovej závesovej steny pozostávajú hlavne z jasného rámu, tmavého rámu a hliníkovej záclonovej steny. Medzi nimi, jednotná opona má dobrú perspektívu vývoja vo veľkých a stredných mestách. S rastúcou situáciou v oblasti energetickej krízy štát postupne posilňuje podporu budovania energetickej náročnosti budov. Tam je veľká zmena v štruktúre výrobkov hliníkových opláštenia. Úspora energie a ochrana životného prostredia budú hlavným trendom vývoja hliníkových oporných stien.


Konštrukčný plán hliníkových dosiek opláštených stien


1. Nástroje a náradie použité na fasáde:


Stroje na rezanie píl na nože, ručné vŕtačky, nárazové vŕtačky, pištole na nechty, rôzne špecifikácie vrtákov, kľúčov, skrutkovačov, ručné kladivá, atramentové laná, závitové závesy, nylonové závity, oceľové pásky, elektrické zváračky, Dynamická prísavka, elektrická závesná modrá, injekčná pištoľ na lepidlo, pneumatický nitovací pištoľ, bezpečnostný pás atď.


2. Príprava materiálov pred vstupom na trh:


Táto časť práce je počiatočnou fázou projektu. Malo by sa zakladať na princípe stavebných služieb, ktoré boli dokončené podľa harmonogramu, kvality a kvantity, a to nasledovne:


(1) Po podpísaní zmluvy projektant predloží materiálový plán projektu v krátkom čase podľa architektonických výkresov projektu a plánu projektu závesovej steny.


(2) Oddelenie projektového manažéra spolupracuje s výrobným oddelením na vypracovaní plánu spracovania projektu podľa harmonogramu výstavby a aktuálnej situácie v projekte, usporiadať a zabezpečiť výrobu rozumne a zabezpečiť včasný príchod výrobkov.


3. Postup inštalácie:


Závitovanie → upevnenie kĺbu kostry → upevnenie kostry → inštalácia hliníkovej dosky → zatváranie konštrukcie → kontrola


4, poznámky k inštalácii:


1. Rozmanitosť, kvalita, farba, vzor a línia hliníkového plechu by mali spĺňať požiadavky na dizajn a mal by existovať certifikát o výrobku.

2. Ak rám kostry steny kostry prijíma oceľový kýl, jeho špecifikácia a tvar by mali spĺňať konštrukčné požiadavky a mali by byť odstránené a nehrdzavejúce.

3, inštalácia hliníkových dosiek, keď dizajn nevyžaduje, by mali použiť hliníkové nity jadra, stred musí byť čalúnený gumový krúžok. Vzdialenosť medzi slepými nitmi je riadená v rozmedzí 100-150 mm.


(1) Odtoková línia

Opravte kostru a odskočte pozíciu kostry na základnú vrstvu. Kostra je upevnená na hlavnej konštrukcii a kvalita hlavnej konštrukcie je skontrolovaná pred uvoľnením linky.


(2) Spojky na upevnenie kostry

Na stĺpec hlavnej konštrukcie je pripevnený konektor na upevnenie kostry.


(3) Pevná kostra

Kostra je predbežne ošetrená antikoróznou úpravou. Poloha montážneho rámu je presná a kombinácia je pevná. Namontujte kontrolnú stredovú čiaru, nadmorskú výšku atď. Aby ste zabezpečili správnu inštaláciu dosky, odporúča sa použiť teodolit na preniknutie nosníkov. Deformačné spoje, osadzovacie spoje a premenlivé prierezy sú riadne ošetrené tak, aby spĺňali požiadavky na použitie.


(4) Montáž hliníkových dosiek

Montáž a upevnenie hliníkovej dosky je pevná a spoľahlivá a je jednoduchá a jednoduchá.

(1) Priestor medzi doskou a doskou by mal byť vnútorne upravený tak, aby bol hladký a hladký.

(2) Po nainštalovaní hliníkovej platne je kryt pokrytý plastovou fóliou alebo inými materiálmi v ľahko kontaminovanej oblasti.


5, konštrukcia plášťa hliníkovej dosky:


Najprv nástroje a nástroje používané v hliníkovom kryte:

Stroje na strihanie pílových nožov, ručné vŕtačky, príklepové vŕtačky, pištole na nechty, rôzne špecifikácie vrtákov, kľúčov, skrutkovačov, ručné kladivá, atramentové laná, závitové závesy, nylonové závity, oceľové pásky, elektrické zváračky, Lepiace pištole, pneumatické nýtovacie pištole, bezpečnostné pásy atď.

Montáž a upevnenie hliníkovej dosky je pevná a spoľahlivá a je jednoduchá a jednoduchá.


1. Priestor medzi doskou a doskou by mal byť upravený vnútorne, aby bol hladký a hladký.

2. Hliníková doska je inštalovaná a pokrytá plastovou fóliou alebo inými materiálmi v ľahko kontaminovaných častiach. Funkcia kompozitnej hliníkovej záclonovej steny je určená predovšetkým pre vonkajšiu výzdobu a vonkajšiu ochranu budovy, čiže má vlastnú obyčajnú tehlú stenu alebo inú stenu. Zložená hliníková panelová zástena inštalovaná na vonkajšej strane budovy má nielen vlastný dekoratívny efekt na budovu, ale tiež funguje ako periférna ochrana budovy. Samotná hliníková panelová zástena vyžaduje lepšiu odolnosť proti vetru, vodotesnosť, vzduchotesnosť a tesniaci systém proti poveternostným vplyvom.


Pred výrobou a inštaláciou je potrebné skontrolovať kompozitnú hliníkovú fasádu a budova by mala byť znovu otestovaná. Pôvodný dizajn je možné upraviť podľa skutočných výsledkov merania pred spracovaním a montážou. Zariadenia a stroje používané na spracovanie komponentov závesných stien musia spĺňať požiadavky na presnosť spracovania komponentov závesných stien a meracie nástroje sa musia periodicky merať a overovať.


Súvisiace štandardy produktov

Hliníkový štít s národnou normou (GB / T 3880-2012), vhodný pre jednotné normy pre pásové materiály z hliníkovej zliatiny