Odolnosť proti korózii hliníka dosky je dobrá

Najväčším znakom hliníková doska je nízka hmotnosť, iba 1/3 z ocele, a pevnosť (pomer pevnosti limit pomeru) môžu dosiahnuť alebo prekročiť konštrukčnej ocele. Po druhé, hliníková doska je ľahké procesu do rôznych tvarov, môžete prispôsobiť rad technológia pripojenia, aby vyu¾íval najekonomickejšie a primeranú časť formulára poskytnúť priaznivé predpoklad. Preto použitie hliníkovej zliatiny môže nielen výrazne znížiť hmotnosť budovy, uložiť, stavebné materiály, ale aj zníženie prepráv komponentov, inštalácie záťaž, hliníkový plech urýchliť postup výstavby. Ekonomický efekt je viac zrejmé, horských oblastí a odľahlých oblastiach, kde oblasť zemetrasenie a prevádzku sú nevhodné. Hliníkový tanier lesk krásne, dobré erózie odpor, svetlo a teplo odrazivosti vysoká, zvuk absorpčnej funkcie, hliníkový plech cez chemické a elektrochemické metódy môžete získať rôzne farby. Preto, hliníková doska je široko používaný v priemyselnej a občianskej výstavby strešnej krytiny, steny, dvere a okná, kostry, vnútorné a vonkajšie dekoratívne panely, stropy, strop, zábradlie, zábradlia, interiérový nábytok, skladu kontajnerov, ako aj debnenie v budove.

Výhody hliníka tanier:

1. malá hustota: hustota čistého hliníka je takmer 2700 kg/m3, asi 35% hustoty železa.

2. vodivé, dobrá Tepelná vodivosť: hliník vodivé, hliníkový plech tepelnej vodivosti zo striebra, medi a zlata.

3. žiadne krehkosť pri nízkej teplote: hliníka pod 0 stupňov Celzia, teplota sa znižuje, sila a plastové nespravodlivosti nezníži, ale zlepšiť.

4. korózii: hliník a jeho zliatiny povrch, ľahko vytvárať hustý, silné $literal ochranné fólie. Táto vrstva ochranný film len pod vplyvom halogénové ióny alebo alkalických iónov sa zničia. Preto hliník má dobrú odolnosť proti atmosfére (vrátane priemyselnej atmosféry a morské veľké parné) korózii a vode korózii kapacity. dokáže odolať korózii väčšina kyseliny a organickej hmoty, hliníkový plech prijať inhibítor korózie, znesie slabé alkalických kvapaliny na koróziu, prijať ochranné opatrenie, môže zvýšiť odolnosť proti korózii z hliníkovej zliatiny.

5. jednoduché procesu: hliník použitý v akejkoľvek liatím. Hliník má dobré plasticity, môže byť vrátená do tenkého plechu a fólia, extrudované do potrubia a žiarovky, hliníkový plech extrudovaním do všetkých druhov občianskych profily, a možno dosiahnuť väčšinu obrábacích strojov pre obrábanie, frézovanie, vŕtanie a hobľovanie.

6. môže byť posilnená: čistého hliníka cez chladné spracovanie môže urobiť svoju silu viac ako jeden krát vyššia. Ale tiež pridaním horčíka, zinku, medi, mangánu, kremíka, lítium, hliníkový plech scandium a ostatné prvky legujúcich, a potom cez tepelné ošetrenie skor jeho silu porovnateľnú s kvalitou zliatiny ocele.

7. silný odraz: hliníkový leštený povrch bieleho svetla odrazivosti viac ako 80%, vyššiu čistotu, vyššiu odrazivosť. V rovnakom čase, hliník na infračervené, ultrafialové, elektromagnetické vlny, tepelné žiarenie, atď majú dobrý reflexné výkon.