Dopyt po horčíkových zliatinách v automobilovom priemysle je 1,5 až 2 milióny ton

Prečo vyvíjať automobilové horčíkové zliatiny? Pretože globálne zdroje horčíka sú veľmi bohaté, v Číne bolo objavených viac ako 20 miliárd ton dolomitovej horčíkovej rudy, viac ako 3 miliardy ton magnezitu a 4 miliardy ton chloridu horečnatého v soľných jazerách, čo predstavuje viac ako 70% svetových zdrojov uhlia. Zliatina horčíka má veľmi dobrý výkonový potenciál a má veľké možnosti využitia v oblasti dopravy a má veľký potenciál na úsporu energie a zníženie emisií.

Vysoká špecifická pevnosť zliatiny horčíka je zrejme vyššia ako hliníková zliatina a oceľ, čo môže znížiť hmotnosť auta. Dobrý výkon absorpcie nárazov môže dosiahnuť absorpciu nárazov vozidla a zníženie hluku a tiež má vlastnosti tienenia elektromagnetického žiarenia. Zároveň je modul pružnosti horčíkovej zliatiny podobný modulu pružnosti kostného materiálu, ktorý sa môže degradovať a dosiahnuť 100% recykláciu. Preto sa zliatiny horčíka môžu používať v rôznych častiach automobilov a na náboji je vyššia náročnosť.

Avšak zliatiny horčíka majú zlú plasticitu, nízku odolnosť proti korózii a ťažkosti pri tvarovaní. Sila a plasticita zliatin horčíka sú dvojicou protikladov, takže optimalizácia rovnováhy pevnosti a plasticity je naliehavý problém, ktorý treba vyriešiť.

V tomto štádiu sa výskum technológie horčíkových zliatin vykonáva s vysokou pevnosťou, vysokou plasticitou, vysokou retardáciou plameňa a vysokým tlmením. Uvádza sa, že v oblasti automobilového priemyslu sa zliatiny horčíka používajú v desiatkach častí, ako sú držiaky na volante, držiaky displeja a držiaky klimatizácie. Pri aplikácii je cieľ horčíkovej zliatiny v budúcnosti 30 - 100 kg; na trhu s motocyklami sa vyvinuli a aplikovali kolesá z horčíkových zliatin, bloky valcov, horné kryty a ostatné komponenty a množstvo horčíkovej zliatiny pre bicykel je približne 3 ~ 10 kg; v oblasti železničného tranzitu Zliatiny horčíka sa používajú v profiloch bočných stien, pozdĺžnych nosníkoch, hornom stole a ďalších komponentoch. Vysokorýchlostná železnica, metro a ľahká lišta sa používajú vo veľkom meradle na zliatiny horčíka.

Čínska spotreba horčíkových zliatin sa zvýšila z viac ako 3 000 ton na začiatku tohto storočia na 140 000 ton v roku 2016. V nasledujúcich 5 až 10 rokoch sa objavia nové výsledky pri výrobe zliatin horčíka, - plastové deformácie horčíkových zliatin, vývoj nízkonákladových vysokopevných a vysokoplastových horčíkových zliatin a vývoj nízkorozpočtových a vysoko výkonných zliatin zliatiny horčíka. Dopyt po horčíkových zliatinách v automobilovom priemysle v budúcnosti dosiahne 1,5 až 2 milióny ton.