Dieselové automobily nečakajú na budúcnosť automobilového dopytu po hliníku

Jean-Marc Germain, generálny riaditeľ holandského výrobcu hliníka Constellium, v utorok uviedol, že vďaka zníženiu spotreby motorových dieselových motorov bude automobilový priemysel využívať viac hliníkových komponentov na zníženie hmotnosti karosérie tak, aby spĺňal normy pre vypúšťanie odpadu.


Použitie hliníkových častí ako náhrady za súčasti automobilového priemyslu zvýši niektoré výrobné náklady, ale tento model používa veľa pokročilých modelov a elektrické vozidlá predávané na masovom trhu tiež využívajú viac hliníkových častí, čo znamená budúci automobilový hliník Budúcnosť sú komponenty jasné.


"Dieselové autá čakajú na videnie, to je dobrá správa pre hliník. Použitie hliníkových častí pomôže zlepšiť efektívnosť znižovania množstva odpadu. "Po vypuknutí škandálu v nemeckom" Diesel Door "sa povesť dieselových vozidiel znižuje, preto spoločnosť utrpela veľké pokuty od regulátorov, ako je napr. Spojené štáty.


Európski zákonodarcovia už požadujú zákaz používania dieselových vozidiel a EÚ zvažuje zákaz dosiahnutia cieľa znížiť emisie vozidiel o tretinu do roku 2030.


Jean-Marc Germain v utorok uviedol, že hoci modely Terras 3 a Audi 8 s oceľovými komponentmi sú na trhu dobre prijaté, spoločnosť verí, že dopyt po hliníkových komponentoch v automobilovom priemysle bude priemerne o 10-20% termín. Tento nárast je spôsobený trendom, keď sa automobilový priemysel obracia na ľahšiu váhu a viac materiálov.


Povedal, že v leteckom sektore bude dopyt po hliníkových komponentoch ďalej zvyšovať, keďže výrobcovia budú používať plastové výrobky.


Povedal, že spoločnosť upravila svoju ponuku primárneho hliníka v budúcom roku, keďže jeden z jeho predchádzajúcich dodávateľov, Rusal, bude čeliť americkým sankciám. Spoločnosť má niekoľko dodávateľov, aj keď Rusal bude čeliť americkým sankciám, bude tiež primárne dodávať hliník. Nie je problém.