Ako nakupovať profily z hliníkovej zliatiny?

1, vidieť jeho stupeň oxidácie: Keď si ju kúpite, môžete ľahko zdvihnúť povrch profilu, aby ste zistili, či sa oxidový film na povrchu môže zotrieť. Samozrejme, toto by sa nemalo uskutočňovať priamo na okne vzorky. Vlastník môže prevádzkovať materiály zobrazované obchodníkom.


2, aby sa zobrazila jeho farba: rovnaká farba profilu z hliníkovej zliatiny by mala byť konzistentná, ako je napríklad rozdiel v farbe, ktorý nie je vhodný na nákup. Normálna normálna sekcia zliatiny hliníka má strieborno-biely prierez a jednotnú štruktúru. Ak je farba tmavá, je možné zistiť, že recyklovaný hliník alebo hliníkový šrot je vykurovaný z pece.


3, pozrite sa na jeho rovinnosť: skontrolujte povrch profilu zliatiny hliníka, nemali by byť žiadne depresie alebo vydutie. Výrobky z hliníka spracované bežnými výrobcami sú hladké a jasné. Ak ide o malé dielne, v dôsledku stroja alebo surovín bude povrch profilov mierne konkávny a konvexný. Tento druh hliníkového zliatinového kompozitného balkónového okna je ľahko oxidovaný a deformovaný v neskorom štádiu.


4, vidieť jeho silu: keď si kúpite, môžete použiť ruku na mierne ohýbanie profilu, ak nemusíte ohýbať profil, potom môžete zistiť, že sila hliníka profilu nie je až na štandardné a ďalšie silu profilu nie je tak ťažké, že hliník má určité húževnatosti, non-tuhé materiály, použitie tejto funkcie môže byť kované do rôznych tvarov, takže majitelia musia hľadať značku pri nákupe, starostlivo sledovať.


5, pozri jeho hrúbku: bežne používané hliníkové okenné profily rady 70,90, hrúbka steny by mala byť 1,2-2,0 mm. Národná norma pre hrúbku steny hliníkových profilov pre balkónové okná je 1,2 mm. Hrúbka okenného profilu balkóna je 1,4 až 1,6 a ťažké časti bezrámových okien a horných nosníkov sú hrúbky 3-4 mm, čo ďaleko presahuje národné štandardy.


6, vidieť jeho lesk: dvere a okná z hliníkovej zliatiny, aby sa zabránilo nákupu voľných vzduchových bublín a popola na povrchu, rovnako ako trhliny, ostružiny, lúpanie a iné zrejmé chyby v profile. Ak dôjde k niektorému z vyššie uvedených javov, možno dospieť k záveru, že sekundárny hliník alebo hliníkový šrot sa spracováva a tvaruje. Vzhľadom na nerovnomernú štruktúru materiálu je pomer zloženia zliatiny neusporiadaný a je pravdepodobné, že v procese nastane praskanie a oxidácia.