Tesla príde, je spoločnosť s výrobou hliníka pripravená?

"Výstavba továrne Tesla v Číne" od začiatku predchádzajúceho roka bola automobilovým priemyslom veľmi znepokojená. V poslednej dobe bola zahriata a hlas pochybností a potvrdenia pokračuje. 10. mája sa hovorilo, že správy o lokalizácii televíznych automobilov značky Tesla sa konečne urovnali. Podľa Tesla (Šanghaj) Co. Ltd. bola založená spoločnosť Tesla (Šanghaj), ktorá získala obchodné povolenie vydané Shanghai Pudong New Area Market Supervision Bureau s dobou trvania 30 rokov a základným imaním 100 miliónov juanov.


Okrem toho zahraničné médiá oznámili, že Tesla a Space X (American Space Exploration Technology) zdieľajú materiálnu vedúcu oddelenia, ktorej cieľom je vybudovať tím materiálového inžinierstva zameraný na výskum a vývoj pokročilých materiálov. Správy tiež uviedli, že z modelu Tesla Model S a modelu X je možné vidieť veľké množstvo hliníka, materiály z hliníkovej zliatiny sa budú vo výrobkoch oboch spoločností široko používať.


Bez ohľadu na konkrétny účel a pochybnosti o založení spoločnosti Tesla v Číne je to absolútne veľmi dôležitá vec. Stane sa prvou úplne vlastnenou zámorskou automobilovou spoločnosťou v Číne. S obrovským dodávateľským trhom v Číne bude tiež výrazne znížené výrobné náklady na ťahanie. Ako všetci vieme, spoločnosť Tesla sa vždy zaujímala o aplikáciu hliníka, a to nielen kvôli naliehavej potrebe ľahkých nových energetických vozidiel, ale aj z dôvodu dlhodobého zámeru podnikov aplikovať nové materiály. Preto sa autor domnieva, že lokalizácia spoločnosti Tesla môže poskytnúť viditeľný priestor na rozvoj trhu s hliníkovými materiálmi v Číne a dokonca urýchliť vývoj nových energetických vozidiel a inovácie technologických materiálov v Číne. Čínske podniky v oblasti hliníka by mali využiť príležitosť a spoločné propagovať prelomovú aplikáciu materiálov z hliníkovej zliatiny v Číne v oblasti nových energetických vozidiel.


Čína má obrovský automobilový spotrebný trh s obrovským potenciálom a obrovskou kapacitou. Podľa príslušných štatistík v roku 2017 celosvetový predaj nových energetických vozidiel prevýšil 1,42 milióna kusov a kumulatívny predaj prekročil 3,4 milióna kusov. Ku koncu roka 2017 dosiahol kumulatívny predaj nových energetických vozidiel v Číne 1,8 milióna jednotiek, čo predstavuje viac ako 50% celosvetového kumulatívneho predaja. Či už ide o predaj, rast alebo globálny trhový podiel, je to číslo jedna na svete. Odhaduje sa, že objem výroby a predaja nových energetických vozidiel v Číne prekročí v roku 2018 1 milión a v roku 2020 dosiahne 2 milióny. Do roku 2030 dosiahne ročný objem predaja nových energetických osobných automobilov v Číne viac ako 13 miliónov.


Je predvídateľné, že obrovská kapacita a dopyt po Číne v budúcnosti poskytne neobmedzené obchodné príležitosti pre nové energetické vozidlá. A rozšírenie na hliník, veľký dopyt po nových energetických vozidlách prináša hliníkovému priemyslu obrovské olivy a príležitostné obdobie.


Tak prečo je hliník obľúbený Teslou?


Najvýznamnejšia výhoda hliníka v automobilovom priemysle spočíva v ľahkom a recyklovateľnom, čo je tiež problém, ktorý sa v posledných rokoch snažia vyriešiť veľké spoločnosti. Ak sa materiály z hliníkovej zliatiny široko používajú v automobilovom priemysle, prinesú obrovské hospodárske výhody, pokiaľ ide o automobilový priemysel, prevádzku automobilov a recykláciu ojazdených automobilov.


Podľa relevantných informácií môže každý 100 kilogramov stratenej hmotnosti v aute ušetriť 175 litrov ropy a tiež môže výrazne znížiť emisie uhlíka. Združenie Alcoa tiež poukázalo na to, že ak sa zníži hmotnosť auta o 25%, zníži sa zrýchlenie auta na 60 míľ od pôvodných 10 sekúnd na 6 sekúnd, zatiaľ čo zníženie hmotnosti, môže to tiež robiť vozidlo stabilnejšie, priestor pre cestujúcich zvýšiť, aby sa dosiahlo väčšie pohodlie a bezpečnosť. To platí najmä pre elektrické vozidlá. Okrem vyššie uvedených výhod môže zníženie hmotnosti poskytnúť viac kilometrov do auta a poskytnúť viac miesta pre batériu.


Pri posudzovaní zo súčasného domáceho trhu s elektrickými vozidlami sa môže počítať iba rodina BYD podľa vlastného mena. Ak sa porovnávajú značky BYD a Tesla, stále existuje určitá medzera v technologickom výskume a vývoji a pri aplikácii materiálov, najmä pri používaní nových materiálov a materiálov z hliníkovej zliatiny, Tesla je vynikajúca.


Hoci vstup spoločnosti Tesla nevyhnutne prinesie zjavný tlak a konkurenciu na automobilový priemysel v Číne, treba povedať, že výrobný proces spoločnosti Tesla, špičkové technológie a materiálové aplikácie a marketingová činnosť budú pre Čínu nové. Vývoj energetického automobilového priemyslu vyplnil nedostatky.


Z hľadiska hliníkového priemyslu v Číne je výroba hliníka v Číne prvou na svete a úroveň hliníkového priemyslu je už na poprednej pozícii na svete. V oblasti materiálov na spracovanie hliníka došlo k mnohým prevratom, dokonca aj v niektorých automobilových dieloch, hliníku a automobilového hliníka. Scala bola industrializovaná. Hliníkové spoločnosti zastúpené spoločnosťou China Aluminum, China Zhongwang a Yutong Group dokončili aplikáciu a propagáciu celohliníkových vozidiel a získali jednomyseľnú chválu od popredných automobilových spoločností a používateľov.


Preto sa autor domnieva, že so vstupom spoločnosti Tesla by hliníkové spoločnosti mali otvoriť svoje zbrane a pokúsiť sa s nimi spolupracovať na vytvorení spoločnej sily, ktorá spoločne podporí aplikáciu hliníka v oblasti nových energetických vozidiel a otvorí nové a väčšie aplikačného trhu pre hliníkový priemysel.